čtvrtek 5.7.2007

Ještě jsem pořád u maminky v bříšku, ale už jsem tu 39 týdnů a už mě to tu nebaví a je tu těsno. Musím něco podniknout, abych se odtud dostala pryč. Tak jsem ráno v 8:40 odšpuntovala nějakou zátku a začala se okolo mně nějak ztrácet voda. V 10:00 si na mně posvítil pan doktor ultrazvukem a říkal, že to může ještě chvilku trvat. Tak to teda ne, už mě to tady fakt neba, musím zase něco udělat. V 11:45 mamince začaly kontrakce a ve 13:30 šla s tatínkem na přípravu k porodu. V 15:00 nás paní sestřička odvedla na porodní sál, připnula mamce na bříško monitor, aby poslouchali moje srdíčko a pak už to šlo rychle. V 15:49 jsem poprvé uviděla taťku a mamku a taky sestřičku a doktora. Mamka mi dala na čelíčko pusinku a pak mě odnesli pryč, ale taťka byl celou dobu se mnou, tak jsem se nebála.

pondělí 9.7.2007

Ještě jsme s mamkou v porodnici, ale za chvilku příjde paní doktorka, píchne mi včelku do ramínka a už mě pustí domů. Jsem už moc zvědavá na svoji postýlku. Né že by se mi nelíbil nemocniční vozík, ale postýlka je postýlka. Sice opustím kamaráda Filípka s kterým jsem se chodila nahřívat pod babylampu, ale doma na mě čeká Robínek, Adámek, Anička a další kámoši a kámošky. Kolem jedenácté pro mě přijel tatínek, nemotorně mě nasoukali do autosedačky a už si mě nesli do auta. Pak chvilku přemýšleli, jak tu autosedačku připnout a nějak jim to nešlo, tak jsem začala brečet, abych je ještě víc vyprudila :o) Nakonec se jim to povedlo a drandili jsme domů do Vestce, krásně to drncalo - jako u maminky v bříšku, tak se mi to líbilo.

úterý 10.7.2007

Mojí první noc si maminka s tatínkem pochvalovali, protože jsem je nechala spát čtyři a půl hodiny. Tatínek mě přebaloval, maminka mě nakrmila a já byla spokojená. Odpoledne mě maminka oblékla a zase mě začali soukat do autosedačky. Kam to asi pojedeme? Tuhle trasu jsem ještě neznala, ale hlavně že to drncalo. Když jsem se probudila, tak vidím vousatého pána jak se na mně usmívá a říká, že jsem pěkná holčička. Celou mě svlékli úplně do naha a prohlíželi si můj pupík (co na něm asi viděli?), poslechli si moje srdíčko a pak mě ten pán vzal za ruce a zvednul mě do sedu až se mi z toho zaklinkala hlavička. Pak si na mě vzal metr a říkal, že už mám 50 cm a ručička na váze ukázala 3180g, od včerejška jsem přibrala 60g. Dostala jsem recept na vitamínky, pochválili mě jak jsem hodná a jeli jsme zpátky domů.

čtvrtek 19.7.2007

Všechno to tak rychle utíká, dneska už mi jsou dva týdny. Venku jsou hrozný vedra, teploměr ráno na sluníčku ukázal 42 stupňů, tak ani nechodíme přes den na procházky, jen mě odpoledne mamka s taťkou dají do kočárku na zahrádku do stínu a na procházky jezdíme až pozdě večer. Mám velikou žízeň a tak mě mamka každou chvilku krmí. Odpoledne jedeme zase k panu doktorovi, jsem zvědavá, jak jsem vyrostla. Pan doktor mě zase pochválil, že prý rostu předpisově, už mám 54 cm a vážím 3480g. Napsal mi mastičku na zadeček, kapičky na prdíky (to byste nevěřili, jak mě dokážou potrápit) a jeli jsme domů.

úterý 24.7.2007

Dneska mají mamka s taťkou výročí svatby, tak jsme to jeli všichni tři společně oslavit. Brali se před třemi lety v Průhonickém zámku a tak i tentokrát se vydali do Průhonic do jedné moc dobré pizzérky se zahrádkou. Před výletem mě mamka nakojila, abych prý neměla hlad, ale když jsem viděla jak tam všichni jedli, tak jsem chtěla taky, nenechám se přeci jen tak odbýt. Táta si dal dobrej steak, máma velkou pizzu a já dostala mlíčko. Tak to byl můj první výlet do restaurace.

sobota 28.7.2007

Dneska mám svůj velký den. Pořádám ve Vestci oslavu mého narození a pozvala jsem všechny sousedy. Ještě je všechny moc neznám, tak se s nimi musím seznámit. Hlavně, aby tam přišla teta Eva, ta mě vždycky příjde pochovat a u ní se mi tak krásně spinká. Jsou tři hodiny a táta šel narazit soudek a roztopit gril. Máma mě ještě rychle krmí, pak mi oblíká frajerský lacláče, nakládá do kočárku a jde se slavit. Jako první host přišel Adámek, tomu jsou už čtyři roky a ten už panečku umí věcí. Už nám hlásil, že pivo je ledový, takže můžeme začít čepovat. Pak přišla jeho maminka Eva a tatínek Leoš. Za chvilku dorazila kamarádka Anička, která je o měsíc a půl starší než já a už je strááášně veliká- se svojí ségrou Michalkou, maminkou Lenkou a tatínkem Petrem. Přišel i můj nápadník Robínek, kterému byl v květnu rok a už svádí ženský na jeho pěkný modrý oči, s maminkou Dankou a taťkou Petrem. Pak tam byl strejda Slávek, který mě krásně houpal v kočárku, teta Jitka se strejdou Jardou, přijeli i budoucí sousedi Katka s Ivánkem, bývalá sousedka Blanka a taky sousedka Mirka, která upekla moc dobrý borůvkový koláč (říkala to maminka, mě ochutnat nechtěli dát, že prý to pak dostanu v tekutým stavu). Dostala jsem spoustu hezkých dárečků. Tak už konečně vím, co je to párty.

čtvrtek 2.8.2007

Rozhodla jsem se, že nechám mamku s taťkou chvilku prospat, už si to taky zaslouží. Včera večer mě mamka v půl desáté nakojila, pořádně jsem se nacpala a vstávala jsem až ve čtvrt na šest, pak už jsem ale mámu spát nenechala, to už bych jí moc rozmazlovala. Chci se vám pochlubit, co už všechno umím. Včera ráno jsem se poprvé usmála na maminku a taky už umím pást koníky - sama zvedám hlavičku a na pár sekund jí udržím. Už se mi i líbí ležet na bříšku, ale úplně nejlepší je ležet na tátově bříšku - to je takový měkoučký a to mám ráda:o)
V úterý přijela na návštěvu babička s dědou a s prababičkou. Říkali, jak jsem strašně vyrostla. Od prababičky jsem dostala moc hezký dáreček, zlatý řetízek, ale máma mi ho nechce dát, že jsem prý ještě moc malá. Děda mi udělal pár fotek v postýlce, tak pak dám obrázky do galerky.
Dneska přijela druhá babička s dědou. Ukázala jsem jim jak umím plakat, aby si nemysleli, že pořád jenom spím a pak jsme jeli spolu na procházku.

sobota 4.8.2007

Ten čas hrozně rychle utíká, zítra už mi bude měsíc. Ráno jsem vstávala docela brzy, napapala jsem se, oblékla jsem se a vyrazili jsme na hřiště podívat se na taťku jak hraje fotbal - no, moc mu to nešlo, já bych byla lepší, dal tři tyčky a jednoho góla. Hospoda na hřišti byla dopoledne zavřená, ale mě to vůbec nevadilo, protože jsem měla sebou vlastní mobilní mlíkárnu, kterou jsem samozřejmě využila. Na procházce jsem si hezky zdřímla, abych načerpala sílu na odpoledne. Mamka s taťkou mi totiž jeli ukázat kde jednou budeme bydlet. Naložili mě do auta a nabrali jsme směr Zaječice. Čekali tam na nás Paťka s Fílou, kteří nám nakreslí náš domeček. Naši mi slíbili, že tam budu mít svůj pokojíček, kde budu mít všechny hračky. Ale ještě si budu muset chvilku počkat, baráček bude až tak za dva roky. Za to, že jsem byla hodná, mě potom naši vzali do obchoďáku na Chodov a koupili mi do kočárku žirafku, ale jen co jí zaplatili, tak jsem začala brečet. Už mě to tam nebavilo, ale naši mě ještě táhli do Hypernovy, tak mi za odměnu koupili tři balíky plínek, ale já je stejně všechny hnedka pokakám. Večer jsme se vypravili na oslavu narozenin sousedky Miri na vedlejší zahrádku na grilovačku.

pátek 10.8.2007

Máma založila krabici, kam dává věci, které mi jsou malé, prý rostu jako z vody. Nevím teda kolik vážím, protože naše kuchyňská váha váží jenom do dvou kil a na dospěláckou váhu se ještě postavit neumím. V pondělí a v úterý jsem prý hodně zlobila, pořád jsem brečela a nechtěla jsem vůbec spát. Tak v úterý mamka vyndala ze skříně dudlík a od té doby spokojeně dudám. Ve středu se na mně přijeli podívat tetky od mamky z práce, klábosili tady s mámou, tak mě hlídal taťka. Ve čtvrtek mě naložili do autosedačky a odvezli mě ke Krbu, to je taková restauračka kousek od nás, tam si máma s tátou dali do nosu a já na ně chvilku koukala a pak jsem si dala šlofíka. Máma s tátou se mi smáli, že spím s rukou ve vzduchu. No a dneska jsme pro změnu vyrazili s mámou do práce na návštěvu za tetkama my. Byla to naše první cesta, kdy jsme s mámou jeli samy autem a zvládly jsme to na jedničku, ono to tak krásně drncalo, tak jsem celou cestu prospala. Teta Renata na nás čekala před firmou s parkovací kartou, máma rozložila kočár a teta si mě hnedka odvezla k sobě nahoru do osmého patra- tam byl panečku výhled na celou Prahu. Máma mě nakázala, abych byla hodná, tak jsem jí za úplatu dudlíkem poslechla. Všichni na mě koukali, šišlali, vozili mě, chovali mě a mě se to móc líbilo. Ukázala jsem jím jak umím počítat na prstech, jak umím repovat a dirigovat, párkrát jsem se na ně usmála a všichni z toho byli paf. Máma byla taky spokojená, dala si tam kafíčko a obídek a odpoledne jsme jeli domů.

víkend 11.8.2007

V sobotu mě táta naložil do kočárku a vyjel se mnou na "šopink" do Hypernovy. Nakoupili jsme tam dobrůtky a odpoledne mě naši naložili i s kočárkem do auta a jeli jsme na moji (už druhou!) párty do Popoviček, kde si postavili baráček naši bývalí sousedé. Tak jsem jim to tam jela okouknout a musim říct, že to tam mají fákt pěkný. Byla tam se mnou i moje kámoška Anička, tak jsme si tam spolu pěkně pospaly a společně trošku zaplakali. Naši tam měli veselo, jedna teta tam vyprávěla vtip, kterýmu jsem teda ještě nerozuměla, ale všichni se tomu smáli, tak vám ho sem napíšu. Červená karkulka dostane poprvé měsíčky, je z toho celá zmatená, neví co to je, potká vlka a ptá se ho: "Vlku, krvácím, nevíš čím to je?" a vlk říká: "Ukaž, já se podívám", tak se koukne a říká: "Já tomu teda nerozumím, ale to vypadá, že ti někdo ufiknul koule" :o))
V neděli dopoledne jsme odpočívali a odpoledne přijeli na návštěvu babička s dědou a tetou Oli. Venku bylo hezky, tak jsme poseděli na zahrádce, dali si dobrou sekanou, kterou dělal děda, zajedli to gdoulovýma šátečkama, které dělala babička a pak mě naložili do kočárku a jeli jsme na procházku na hřiště, abysme se podívali na tátu jak hraje fotbal. Na příští návštěvu babičky budu muset vyrobit losy, kdo mě poveze jako první, aby se o mně nepoprali.

čtvrtek 16.8.2007

Tak zase nastal den D, dneska jedu k panu doktorovi, kde se na mě zase podívá, určitě mě pochválí jak jsem pěkná holčička a já se za to na něj hezky usměju. Jsme tam objednaní na 16:30 a taťka říkal, že půjde dřív z práce, aby tam jel se mnou a mamkou. Přes den se nedělo celkem nic, jen jsem papala a spala, sem tam sem si trošku poplakala, aby se mi mamka taky věnovala a uteklo to jako voda, najednou slyším klíč v zámku a já si říkala,že jediný, kdo může mít klíč je táta. A taky že jo, já už byla připravená, taťka mě naložil do jeho služebního nového červeného autíčka a mohli jsme vklidu vyjet. U pana doktora jsme byli chvilku po čtvrté hodině, tak se mamka a taťka dohodli, že se pojedou ještě projet, a tak jsme jeli směr Jílové a zpátky. Do čekárny jsme přišli před půl 5 a byli před námi 2 maminky, které nebyly objednány, ale byly tam narychlo, že jejich děti něco trápí, tak je pak doktor vzal přednostně, což chápu. No ale já dostala hlad, tak jsem začala plakat, protože mluvit ještě neumím a mamka už chápala, že mám hlad, tak jsem se v klídku najedla a napila, zatímco se pan doktor díval na ty nemocné děti. Takže na řadu jsme přišli v 5 odpoledne a pan doktor říkal, jak jsem hezká, že krásně přibírám na váze a celý se rozplýval, tak jsem na něj hodila očko a on se smál. Paní sestřička mne zvážila a změřila a říkala, že už vážím 4 160 gramů a měřím 58 cm. Pan doktor to spočítal a říkal, že jsem učebnicový vzor, že přibírám podle tabulek, což je za měsíc 700 gramů a já přibrala 680 gramů, ale do měsíce mi chyběly 3 dny, a to už jsem za tu dobu určitě dohnala. Tak jsme se tam rozloučili, naši mě naložili do autíčka (mimochodem, taťka si objednal do auta světlý interiér, tak nevím, jak mu to dlouho vydrží, asi se za chvíli do toho vložím já), no a jeli jsme domů. Já mezitím usnula, a když jsem se na chvilku vzbudila, tak jsem koukala, že jsme v café restauraci a naši si dávají večeři. No chtěla jsem taky, ale řekla jsem si, že počkám až domu a tak jsem zase usnula :o)  

sobota 18.8.2007

V půl deváté ráno mě máma s tátou nakládají do auta, nakládají i korbičku od kočárku, tak to se asi pojede na velký výlet. Máma sedá za volant, pomóc. Ba ne, já se s mámou nebojím. Táta si sedá ke mně, chvilku na mě dělá opičky, já se na něj za odměnu usměju a pak už zavírám oči a otevírám je až v Rychnově. Byla to dlouhá cesta, tak mě docela vyhládlo. Táta otevírá kufr, vyndává mi kočárek, někam mě nese a najednou jsem v tom kufru já a to už mě mamka svlíká a přebaluje, pak mě ještě nakrmila, naložili mě do mého vozítka a už si to se mnou někam štrádují. Aha, asi mají taky hlad, skončili jsme v hospůdce u Kaloně. Já už jsem najedená, tak spinkám a máma s tátou si dávají oběd. Už vycházíme z hospůdky a najednou slyším známé hlasy, to je přece babička, děda, teta Oli a její kamarádka Zuzka. A ta Zuzka nepřijela sama, ale v bříšku si s sebou vezla miminko, ale to prý uvidíme až v prosinci. Tak se na mě podívali, šli si dát oběd ke Kaloňoj (jak říkají Rychnováci) a mamka s tátou mezitím se mnou projeli město. A najednou za rohem slyším pronikavý smích, to může být jedině teta Oli a už jí vidím jak běží ke kočáru a najednou běží i děda - tak to jsem zvědavá, kdo u mně bude první. A už si to se mnou uháněli přes park do Habrové až jsme dojeli k takový stoletý chalupě, kterou všichni takovou dobu očumovali a já nechápala proč. Pak mi mamka řekla, že tam trávila každé prázdniny, ale pak se chaloupka prodala, tak jsme se tam jeli podívat, co se tam všechno změnilo. Pak jsme šli podél vody až ke splavu, kde si Oli smočila nožky a zamířili jsme do hospůdky k Mařence, tam jsme chvilku poseděli na zahrádce a pak pokračovali procházkou ke koupališti a nahoru kolem altánku k Panorámě (tam se mnou dal děda několik koleček kolem dokola kruhového parčíku) a pak nás teta Oli nalákala na palačinku se zmrzlinou do hospůdky Láry Fáry, ale když jsme tam přišli, tak měli zavřeno, tak jsme skončili zase u Kaloně. Tak jsme zakalili u Kaloně, rozloučili se s Rychnovem a upalovali do Vestce, kde jsme chtěli stihnout zábavu na hřišti, ale už bylo hodně pozdě, tak jsme šli rovnou do postele.

středa 22.8.2007

Ráno se nakojím a už mě mamka nakládá do autosedačky a drandí se mnou směr Kolín. Tam už na nás čeká Míla s malým Patričkem, tedy on už malý není, už mu jsou tři roky. Máma si dala s tetou Mílou obídek a Patriček si mezitím se mnou hrál a podával mi dudáčka, to bylo bezva. Pak jsem se nakrmila i já a šla jsem odzkoušet jakou má postel teta Míla. Máma to chtěla zdokumentovat, ale zjistila, že foťák zapomněla doma, to je ale sklerotička. Odpoledne mě naložili do kočárku a šli jsme na chvilku na zahrádku. Patriček tam se mnou pěkně řádil, až mě radši vyndali a nechali mu řídit prázdný kočár (ten ho zajímal víc než já, nezdvořáka jednoho). Ve tři odpoledne přišli z práce babička s dědou, tak mě mamka naložila do auta, abych taky konečně viděla, kde bydlí. Přivítalo mě tam takový chlupatý zvířátko, který si mě prohlíželo a čuchalo k mojí autosedačce a ona to byla kočka Natala. Děda si mě tam párkrát vyblejsknul a pak mě položili na postel a já jsem si to tam všechno pěkně prohlížela. Babička si mě chtěla pochovat, ale já jsem si zrovna prohlížela ten jejich lustr (takovej doma nemáme), tak jsem zabrečela a ona se strašně divila. Ale to už byly čtyři hodiny a to na nás už čekali Denisa s Alešem a malou Terezkou. Terezce budou v říjnu tři roky a už půjde do školky. Říkala, že bude mít taky miminko, tak jí maminka řekla, že k tomu ale potřebuje nějakého tatínka, ale ona říkala, že přece má tatínka Aleše :o) Cestou z Kolína jsem mamku trošku pozlobila, už mě to v tom autě nebavilo, tak jsem si pěkně od Kostelce až do Vestce pobrečela. Mamka zastavovala a pořád mi cpala dudyna, ale já jsem chtěla mlíčko.

sobota 25.8.2007

Dneska jedeme na výlet. Je asi půl jedenáctý a vjíždíme na dálnici D1 směr Sezimovo Ústí. Tam mají chalupu babička s dědou a teď jí právě rekonstruují. Mamka s taťkou byli zvědaví, jak to tam vypadá, tak jsme tam jeli na inspekci. A musím říct, že to tam bude pěkný, tam se mi bude líbit. Dneska jsem byla poprvé sama bez mamky a taťky, odjeli si někam na oběd a nechali mě samotnou s babičkou a dědou. Babička říkala, že jsem prý byla hodná, ani jsem moc nebrečela. Pak už jsme jeli zpátky do Vestce, ale protože jsme jeli kolem Zaječic, tak jsme se tam zastavili na návštěvě u budoucích sousedů Katky a Ivánka. Mají moc hezký nový baráček, poseděli jsme na terásce, mamka s taťkou klábosili a klábosili a najednou bylo sedm hodin. Tak mě mamka nakrmila a vyrazili jsme do Vestce. Ještě jsme ale nejeli domů. Protože jsem nebrečela, tak mě naši vzali ke Krbu a tam si táta dal pivko a tatarák, máma masovou topinku a pak jsme už konečně jeli domů. Doma jsem se ještě jednou napapala a spala jak andílek.

neděle 26.8.2007

Mámě zvoní mobil a slyším, jak se s někým domlouvá, že k nám někdo přijede na návštěvu. Kdopak to asi bude? V jednu hodinu zvoní zvonek a ve dveřích se objevuje teta Oli se strejdou Láďou. Teta mi přinesla krásné růžové šatičky, zatím jsou teda stejně veliký jako já, ale za pár dní do nich určitě dorostu. Já jsem si tady totiž na webu postěžovala, že mi máma žádný šatičky nekoupila, tak mi teta hnedka jedny přinesla. Tak teď si stěžuju, že nemám hračku do kočárku (žirafka mě nebaví, blbě se tlemí a myslí si jak je vtipná)- teto, doufám, že to čteš :o)) Všichni společně jsme vyrazili procházkou na oběd do hospody ke Klimešům. Všichni si na obídku pochutnali až na tetu Oli, která musí mít vždycky něco extra - dostala ledovou kávu se zmrzlinou s kousky cibule. Nějak se nad tím ale ošklíbala. Mě kdyby tohle někdo dal, tak začnu řvát na celý kolo. Tak jsme šli na kafíčko domů, mamka mě nakrmila a pak se mě chtěla zbavit, tak mě poslala na procházku s tetou a strejdou. Jenže mě se tak jednoduše nezbaví, asi po hodině jsem spustila řev a panečku hned jsem byla zase doma :o) Ještě jsme si s tetou trošku popovídali- předvedla jsem jí jak říkám EU, EU (máma mi říká, že tu Evropskou Unii nemusím tolik protěžovat). Pak mě mamka s taťkou vykoupali a táta vyrazil na fotbal. Tentokrát jsme s ním nešli, protože jsem chtěla být připojená u mámy a pořádně dlouho a navíc kámoška Anička i kámoš Adámek jsou na dovolený, tak bych tam ani nikoho neměla.

čtvrtek 30.8.2007

A teď si přečtěte, jak to vidí mamka:
Je pět hodin ráno. Taťka mi nese přebalenou Lucinku do postele, čtvrt hodinky kojíme, rychle odkrkneme a pak dávám Lucinku do postýlky a ještě zaleháme. Povede se mi tvrdě usnout a pak slyším pomlaskávání - je to sen? Ne, není to sen, ale Lucinka. Koukám na hodiny, je už sedm hodin, tak vstáváme společně s taťkou. Zatímco já kojím, tak Honza odchází do práce. V půl osmý jsme dokojili, beru si Lucinku na odkrknutí, chvilku mi usíná na břichu, najednou se začne kroutit, tlačit a co to slyším. Budeme asi muset jít zase přebalit. Byla tam pěkná nadílka. Umyli jsme a namazali zadeček, na půl sekundy jsem se otočila a chci dát čistou plínku a co to nevidím- další nadílka. Takže znovu- umyjeme, osušíme a namažeme zadeček a rychle rychle nandat novou plínku - tentokrát jsme to stihli. Už mi kručí v žaludku. Dávám Lucinku do velké postele, jdu si nandat jogurt s musli a rychle snídám. Koukám, že vidím všechno rozmazaně, asi bych si měla jít nandat čočky. Jdu do koupelny, čistím si zuby, nandávám čočky a z postele se ozývá decentní brekot. Rychle naběhnu s dudlíkem, který tentokrát pomáhá. Protože večer Lucince nestačí moje mlíko, tak ráno vždycky odstříkávám. Takže jdu do kuchyně, sestavím si odsávačku, beru si jí do ložnice, zapnu si k tomu notebook a půl hodinku využiju ke stažení pošty a napsání pár mailíků. Odsávačka už jede na prázdno, tak jí vypínám, mlíčko dávám do ledničky, odsavačku rozeberu, umyju a dávám sterilizovat. V kuchyni je pěkná spoušť, tak aspoň vyndávám umyté nádobí z myčky a naplním ji novým. Tomu kdo vymyslel myčku bych dala nobelovu cenu. Najednou slyším brekot, kouknu na hodiny a ono už je deset hodin - čas dalšího krmení. Tak jdeme přebalit, dáme na lžičku kapičky s vitamínem, pak dáme kapičky proti prdíkům, chvilku si spolu zabroukáme a už si jí nesu do postele, kde mám připravený kojící polštář a notebook a příští půl hodinku najíždím na stránky mimibazaru a hledám oblečky velikosti 68, protože jsem s hrůzou zjistila, že Lucince začíná být všechno malé a velikost 68 žádnou nemáme. Nacházím spoustu krásných Nextových oblečků, že nevím, co vzít. Mám otevřených asi deset oken s oblečkama, ale to už Lucinka začíná brečet. Vzpomněla jsem si, že máme v krabici složené lehátko, které by se jí už mohlo líbit. Jdu ho vytáhnout z krabice, chvilku maturuju se skládáním a pak tam Lucinku vítězoslavně pokládám. Naivně jsem si myslela, že to Lucinku zabaví, ale spustila ještě větší řev. Jdu pro foťák, abych mohla dát fotku do galerky. Pokus se k mé smůle nevydařil, tak Lucinku vyndávám z lehátka a chvilku nosím v náručí po bytě, na chvilku je klid, začíná si všechno pomalu prohlížet. Po pěti minutách je ale zase křik (nejspíš zlobí prdíky), který se nedá ničím zastavit a který trvá až do dalšího krmení. No a takhle to jde pořád dokola až do půl šesté, kdy slyším klíče v zámku. Sláva, vysvobození! Dávám Lucinku tatínkovi, naložím mu jí do kočárku a já se jdu naložit do vany!
Takhle plyne jeden den za druhým, občas se tu zastaví kamarádka Léňa s Aničkou, to pak kojíme, přebalujeme a pláčeme stereo. Ale aspoň si spolu dáme kafíčko a zjistíme, že ty naše dny probíhají úplně stejně, řešíme úplně stejné problémy a obě se těšíme až taťkové příjdou domů, vezmou si ty naše andílky a na chviličku nás vysvobodí.

pátek 31.8.2007

Poslední den prázdnin, to to ale letí. Venku je docela zima, tak se nám s mámou ani nechce na procházku. Tak spolu lenošíme v posteli, trochu si s mamkou pobroukávám, pak mě mamka položí na bříško a chce po mně, abych zvedala hlavu. Je to ale pěkná dřina, včera se mi jí zvedat nechtělo, tak dneska mámě tu radost udělám, ale jen na pár vteřin. Pak si dávám šlofíka a kolem mě tady hučí vysavač, koukám, že máma tady pěkně řádí. Dnes večer přijde na návštěvu tátův kamarád z bývalé práce Aleš s Evčou. V půl šesté se napapám a v šest slyším zvonek- Aleš a Evča už jsou tady. Ale kde je táta? Tátovi se asi nechce domů, je ještě pořád v práci. Aleš s Evčou se nademnou rozplývají, jak jsem hodná a vůbec nebrečím. Aby mě prý nebylo v ložnici samotné smutno, tak mě máma dává do lehátka a bere s sebou do obýváku. Už mě to ale nebaví být zticha, tak jim ukážu co umím. Teta Evča za mnou přiskočila, na chvilku mě ukolébala, jenže já měla hlad. Tak mi mamka šla ohřát mlíčko v lahvičce. Dala jsem si ho natřikrát, ale byla to jenom šedesátka, tak jsem měla ještě hlad. Máma říká, že jsem malý otesánek. Tak mě vzala do ložnice ještě jednou nakrmit a pak už jsem byla spokojená. To už bylo osm hodin, máma mě dala do postýlky a pak už slyším klíče v zámku a známý hlas - táta je doma. Přišel mi dát pusinku a pak mě nechali v ložnici samotnou. Už se radovali, že jsem konečně usnula a budu spát jako vždycky až do pěti do rána, ale to se pěkně přepočítali. Když oni se tam dobře baví, tak já přece nebudu spát. V půl jedenáctý jsem přivolala mamku do ložnice a pořádně jsem se na ní usmála. Nechtělo se mi spát, tak mě mamka přebalila, teta Evča pochovala, pak mě mamka nakrmila a nakonec přemluvila, abych ty oči už opravdu zavřela.

pondělí 3.9.2007

Ráno jsem se napapala a pak mě máma oblíká a dává do autosedačky. Jedeme na výlet do Michle za tetou Oli. Ani mamka ani já jsme tam ještě nebyly, tak jí to tam jedeme okouknout. A teď tam u ní je i strejda Martin z Anglie. Minule ale u mně byla teta se strejdou Láďou, tak já tomu vůbec nerozumím, asi budu mít strejdy dva :o) A tenhle strejda "Mártyn" na mně mluvil nějakou divnou řečí a pořád se na mně smál, tak jsem se smála taky. Vydrželi jsme tam až do odpoledne, byl to moc prima výlet.

pátek 14.9.2007

Dneska jedu k panu doktorovi ortopedovi, aby se podíval, jestli mám v pořádku kyčličky. Táta byl včera na výjezdním zasedání v Monínci, tak dopoledne přijel domů a šli jsme všichni spolu. Když jsme přišli k doktorovi, tak tam bylo asi dvacet miminek, úplně malinkatý, ale taky už i docela veliký. Na chvilku jsme si tam sedli, ale šlo to hodně rychle. Pak sestřička vyšla z ordinace a říká: Lucinka Satrapová. Šli jsme dovnitř, máma mě svlíkla z plínky a sestřička mě přetočila na bok, postudila gelem a natočila obrázek kyčlí do počítače. Pan doktor se na to podíval, divil se, že už mám narostlá jadérka, pak ke mně přišel a začal mi cvičit s nožičkama. Říkal, že je všechno v pořádku a vyřadil mě rovnou z evidence, že už mě nechce nikdy vidět. Potom mě naši naložili do auta a odvezli mě ke Krbu, kde si dali obídek. Potom jsme jeli ještě do Jesenice na poštu, máma mi totiž objednala přes internet přes mimibazar nějaké oblečky na zimu. A pak hurá domů.

středa 19.7.2007

Máma se včera večer rozhodla, že dneska pojedeme navštívit prababiku a babičku Danu do Kolína. Cesta v autě se mi moc líbila, za Vestcem jsem zavřela oči a probudila jsem se až pět minut před Kolínem. Přijeli jsme akorát k obědu, babika udělala moc dobrý kuřátko. Sice jsem ho nemohla ochutnat, ale pak ke mně doputovalo v mléčné podobě. Potom jsme vezli babiku do Třech Dvorů, jela hlídat kluky Bártláky, tak jsme jí tam hodili. Ve dveřích nás přivítala bíglice Patyna a kocour Matýsek (teda doufám, že se tak jmenuje). Chviličku jsme poseděli u tety Dády na zahrádce, krásně svítilo sluníčko a najednou koukáme na hodinky a už bylo půl čtvrté. Tak jsme rychle nasedli do auta a zamířili do Kolína za babičkou a dědou, tam nás ve dveřích pro změnu přivítala kočka Natálka. Přijela se na mně podívat i teta Jára, přivezla mi krásnou mikinku a deku do kočárku. Chvilku jsem si s babičkou a dědou zabroukala a najednou bylo pět hodin a máma zavelela k odjezdu. Cestu domů jsem taky prospala, vzbudila jsem se až v Jesenici, nějak mě cestou vyhládlo. Byl to takový rychlý výlet, někdy musíme přijet na delší dobu, abysme navštívili i druhou babičku a taky máminy tetky kamarádky.

sobota 22.9.2007

Venku svítí sluníčko, teploměr ukazuje kolem dvacítky. Táta s mámou se rozhodli, že dneska budou sportovat. Pozvali si na to babičku Zdenu s dědou, aby mě pohlídali. Naložili mě do auta a odvezli mě do Bráníku, kde mě přendali do kočárku. Máma s tátou si sedli na pangejt a dávali si na nohy takový divný boty s kolečkama. Když se máma zvedala, tak u toho tak strašně vyváděla. Těšila jsem se, že spadne, aby byla nějaká sranda, ale nakonec to ustála. Tátovi to šlo hnedka od začátku. Mámě dali brusli s obroušenou brzdičkou, tak vždycky když jela z kopce, tak strašně křičela a lidi na ní koukali a smáli se :o) Když sjížděla z chodníku, tak značku "dej přednost v jízdě" jenom minula a doufala, že nic nepojede. No, ještě že mě vozila babička s dědou. Máma s tátou si to s kočárkem taky zkusili a líbilo se jim, že můžou brzdit brzdičkou na mým kočárku. Dokonce začali i přemýšlet, že si koupí svoje brusle. Tak doufám, že mě pak někde nevyklopí. Všichni jsme se ve zdraví vrátili domů, což bylo dobře, protože nevím, kdo by mi dával mlíčko.

neděle 30.9.2007

Podařilo se mi obrátit na bok, to jsem to ale šikovná. A už si po ránu i s tátou a mámou broukám. Jo a taky umím pořádně slintat. Dneska jedeme na výlet do Poděbrad. Venku je krásně, svítí sluníčko a je docela i teplo. Máma s tátou si koupili brusle a tak je chtějí pořádně projet. V Poděbradech jsme zaparkovali, máma s tátou nazuli brusle, přikurtovali mě do kočáru a už se jelo. Pak za náma přijela babička Dana s dědou a šli jsme všichni společně na oběd do restauračky Obora. Dokonce za náma přijela vlakem i teta Oli. Všichni si dali moc dobrý obídek, pak mamka dala mléčný obídek i mně a pomalu jsme vyrazili. Teta Oli si chtěla odzkoušet jak se jezdí na bruslích, tak jí to mamka půjčila. Párkrát zajela do křoví, ale pak už jí to perfektně šlo. Už jsme byli skoro u auta a teta najednou tak nešťastně spadla, že si rozdrtila zápěstí. Muselo to strašně bolet. Máma mě naložila do auta, naložili jsme tetu Oli a jeli jsme do Kolína do nemocnice. Zrovna jako na potvoru se všichni vraceli z víkendu, tak se nedalo ani předjíždět a všichni se zrovna rozhodli dodržovat padesátku. Mezi vesnicemi jsme ale pěkně upalovali a zachvilku jsme byli na chirurgii. Tetu to tak strašně bolelo, že jí to ani nemohli srovnat, ani injekce nepomohla. Tak si jí tam nechali, že jí vezmou na sál a tam to zkusí pod narkózou srovnat a když by to nestačilo, tak by museli operovat. V devět večer volala babička Dana, že teta už to má za sebou, že jí to jen rovnali, ale na kontrolní rentgen jde až zítra, tak snad to bude mít všechno v pořádku. Moc na ní všichni myslíme.

úterý 9.10.2007

Dneska jsem byla na kontrole u pana doktora, protože už mi jsou 3 měsíce. Sestřička mě zvážila a už mám 5 kilo (přesně 5010g) a měřím 62 cm. Pan doktor se koukal na moji zprávu z kyčlí a strašně se divil, že mám už ve dvou měsících narostlá jadýrka. Prý některým dětem narostou až v 8 měsících. Nakonec mě mamka otočila na bříško a dostala jsem od sestřičky včeličku. Ale ani to nebolelo a já jsem byla statečná a ani jsem nezabrečela. Pak jsem se ještě na sestřičku usmála a jeli jsme domů. Cestou jsem krásně spinkala, táta mě pak rovnou naložil do kočárku a jeli jsme na procházku. Ale večery už jsou studené, už je tu podzim. Doma se máma s tátou pořád domlouvají, jestli mají nebo nemají koupit vetší auto. V neděli jsme se všichni byli podívat u mamky kamarádky Báry na jejich autíčko a tátovi se moc líbilo (mámě samozřejmě taky) a prý by chtěli taky takový. Tak jsem zvědavá, jak se nakonec rozhodnou. Mě je to teda úplně jedno, hlavně když mi tam dají mojí sedačku a bude to drncat.

Druhý den v pět ráno jsem se vzbudila na kojení, mamka na mě šáhla a říkala, že celá hořím. Tak mě šla do koupelny přebalit, změřila mi teplotu a prý tam bylo 38,8. Tak jsem dostala do zadečku čípek a šla spinkat dál. Za pár hodin ale už bylo zase dobře.

pátek 19.10.2007

Deníčku, deníčku, poslední dobou tě nějak zanedbávám. Tak to jenom v krátkosti shrnu. Už umím krásně pást koníky, vydržím i pár minut, potom už mě to ale zmáhá. Dokonce jsme pásly koníky spolu s Aničkou, můžete se podívat do fotogalerie. Pak se mi teda trošku zatočila hlava a zřítila jsem se na Aničku, ale jí to vůbec nevadilo. Jak se máma radovala, že už říkám "Ahój", tak už to neříkám. Mám ráda, když mi mamka s tátou zpívají písničky, dokonce mi je pouštějí i na CD, ale to není taková sranda jako když zpívá máma. V noci vstávám jen jednou, většinou mezi 4 a 5:30hod a pak až okolo sedmé. Párkrát jsem vstala dvakrát a to se mámě moc nelíbilo, tak jsem si řekla, že jí udělám radost a nechám ji vyspat. Většinou si mě ráno bere do velké postele a tam spolu ještě chvilku lenoším. Dneska se mě máma snažila dát odpoledne spát do malé postýlky a dělala, že žehlí. Ale to se mi nelíbilo, takhle mě ignorovat, to se přece nedělá! Tak mě zato pak musela nosit a povídat si se mnou. V šest hodin večer jsem se šla koupat do kyblíku, tam už jsem dlouho nebyla. Bylo to žůžo, moc se mi to líbilo, krásně teplá vodička. Pak mě máma nakrmila a v sedm jsem už spinkala. Většinou ale chodím spát později, tak kolem osmé hodiny. Poslední dva dny mě naši dali do postýlky, abych tam usnula sama, tak jsem chvíli brečela a pak jsem zavřela oči a v tu chvíli spala. Vždycky jsem usínala mamce na klíně a nebo mě uspávali ve velký posteli, táta mě podával dudlíka, ale prý se musím naučit usínat sama. A kdyby tě deníčku zajímalo, jak to mám s těma strejdama od tety Olči, tak teď už mám teda jen jednoho, vyhrál to strejda Láďa. Jinak teta Oli má ruku pořád v sádře, vypadá to, že se to doktorům podařilo srovnat, tak snad se jí to brzo zahojí. Jinak venku už je pěkná zima, dnes odpoledne jsme měli na teploměru nulu. A to ve středu jsem byla venku jen v tričku a džínečkách, na sluníčku bylo 20 stupňů, jeli jsme na procházku do Jesenice k rybníku. To počasí je nějaký poblázněný, ale teď už bude asi jen zima.

sobota 20.10.2007 15:30

Od dnešního dne jsem oficiálně malá občanka Vestce. Byla jsem na obecním úřadě, kde bylo spousty dalších malých dětiček jako jsem já a také tam byla moje kamarádka Anička. Jak jsem se dozvěděla, bylo to vítání občánků. Maminka dostala kytičku, já jsem dostala zlatý plíšek a nějaký sešitek památníček. Chvilku jsme tam poseděli, připili si šampaňským a vyrazili jsme k domovu, protože byla velká zima.

středa 31.10.2007

Dneska jsem se poprvé sama obrátila na bříško. Viděla to babička Zdenka s dědou, naši totiž šli do divadla, tak mě večer hlídali. Dali mě spát do postýlky, ale já chtěla mít rozhled, tak jsem se nejdříve natočila naštorc postýlky a pak šup na bříško a hlavičku jsem měla přesně nad staženou bočnicí - takže rozhled úplně perfektní. Mámě s tátou jsem to pak už ale neukázala, nejsem přeci žádná cvičená opička, že?

pondělí 5.11.2007

Přesně před čtyřmi měsíci jsem se narodila, to to ale letí. Ráno mě máma nakojila, oblíkla a jeli jsme se ukázat k tátovi do práce. Bylo tam spousta tetek a všichni si mě chovali a smáli se na mně a mně se to hrozně líbilo. Pak mě tam naši dokonce nechali s tetama samotnou a odešli na oběd. Byla jsem celou dobu hodná, akorát jsem potom dostala chuť na oběd i já, tak jsem se napojila na svoji mobilní mlíkárnu a po obídku jsme odfrčeli domů. Večer se mnou máma dělala blbostičky a já jsem se poprvé chechtala nahlas, ale jen chviličku. Jinak si už docela dlouhou dobu povídám s hračkama. Někdy mě ale neposlouchají, tak na ně musím zařvat. Nejhorší je šustící knížka, ta mě vůbec neposlouchá, ta se dá blbě strčit do pusy, tak na tu řvu nejvíc. Máma už mi jí občas zakazuje. Prý u toho strašně zuřím, házím rukama a nohama, až se mě máma s tátou někdy bojí.

čtvrtek 8.11.2007

Táta má dneska dovču. Jedeme se podívat na nové autíčko, udělat nějaký nákup a odpoledne k panu doktorovi na očkování. Ráno jsem se ale probudila s úplně zalepeným a nateklým očičkem. Máma mě to vykapala, ale vůbec to nepomohlo. Taky jsem nějaká nastydlá a kašlu, tak to asi očkování dneska nebude. A taky že jo, pan doktor říkal, až přejde teplotka, že máme zavolat a hnedka přijít. Pak mě pan doktor zvážil- mám 5,41kg a měřím 65cm. Přibrala jsem za měsíc jenom 400g, tak pan doktor říkal, že mě má mamka dávat ještě i umělé mlíčko Nutrilon. Jeli jsme ho ještě večer koupit, táta mi ho po kojení namíchal, ale řeknu vám, byl to pěknej hnus, není nad mámino mlíčko. Máma se ho do mně snažila nacpat, ale já se nedala. Druhý den táta sjel do lékárny pro Sunar a ten už byl o něco lepší.

pondělí 12.11.2007

Máma má angínu, ráno jela k doktorce a ta jí napsala penicilin. Tak budu mít pár dní penicilínové mlíčko. Očička mi už nehnisají, teplotku už taky nemám, jenom trošku kašlu a mám rýmu. Mamka zavolala panu doktorovi, kdy máme přijít na očkování, tak prý jestli nechytnu od mamky angínu, tak příští pondělí ráno. Už jsem přišla na to, jak se pořádně napít z flašky, takže teďka mi nedělá problém ani Nutrilon. Tak se vždycky napapám nejdřív od mamky a pak ještě dostanu flášu. V noci mi teda stačí jen to mámino - mám ještě zásoby z večera. Vydržím spinkat tak do dvou nebo do tří, pak spím další 3 hodiny a pak si taky ještě schrupnu, ráno se s mamkou válíme v posteli a když jsme doma, tak vstáváme až po devátý hodině. Už se převaluju ze zad na bříško o stošest, občas se mi to povede i z bříška zpátky. Máma říká, že v postýlce dělám pěkný ródeo.

pátek 30.11.2007

Dnes jsem poprvé spala celou noc bez probuzení. Večer mě naši uložili v sedm do postýlky a vzbudila jsem se až v sedm ráno, když šel táta do práce. Ráno mě máma přebalila (už jí podávám plínky, ale nejdřív je musím pěkně ožužlat), sbalila pár tašek, oblíkla mě, naložila do auta a jeli jsme na návštěvu do Vysočan za malou Terezkou a malým Ondrou, kteří se narodili stejně jako já. Obsadili jsme s Ondráškem Terezce hrací deku a chvilku jsme si tam každej ležel a koukal, ale pak už byla nuda. Když si máma odběhla na záchod, tak jsem toho využila a nakulila jsem se na Ondru, ale začal brečet, asi se mu to moc nelíbilo. Pak jsme se jeli projet do parku, koupili jsme v sekáčku jedny šatičky a najednou už byly čtyři hodiny a už jsme musely jet za tátou do práce. Tam mě máma nakojila, přehodila do druhého auta a jeli jsme na víkend do Kolína za babičkama a dědama. Spali jsme u babičky Zdeňky, táta mě tam rozložil cestovní postýlku, ale moc se mi v ní nelíbilo. Chvilku jsem si pobrečela, podařilo se mi vybrečet si flašku, ale nakonec jsem poslušně usnula. Druhý den jsme šli na návštěvu k babičce Daně. Tam jsem si zabrala hrací deku a ukázala jsem jim, jak už se umím plazit. Překonala jsem i zábranu na hrací dece a vylezla jsem ven, všichni na mně nevěřícně koukali, že prý jsem pěknej neposeda. Už mě nebaví jen tak ležet, musím pořád něco dělat, házet rukama, nohama, cucat si palce u nohou, válet sudy, plazit se, všechno strkat do pusy.... Když už máma neví co se mnou, tak mi pustí na mobilu písničku "Já jsem ten chňapík maličký krrrrokodýl", tu mám strašně ráda. Nejradši bych si ožužlala i ten mobil, ale máma mi ho nechce půjčit. Jó a taky už umím telefonovat. Teta Oli mi jednou volala a mluvila na mně a pak se smála, že jí nechci nic říct a že jenom funim :o)

čtvrtek 13.12.2007

Tak už zase nespím celou noc bez probuzení, ale vstávám jen jednou, tak si máma na mně nemůže stěžovat. Dneska mám prý svátek a tak mě mamka za odměnu domluvila plavání v bazénku. Naložila mě do auta a jeli jsme na Opatov do mateřské školky. Přišla nám otevřít paní instruktorka Klára, ale vevnitř bylo ještě miminko, prý o dva týdny starší než já. Tak jsem to tam zatím okoukla, máma mě mezitím vysvlékla, protože tam bylo vedro a pak na chvilku někam zmizela a nechala mě tam samotnou s paní instruktorkou. A najednou mámu vidím, jak na mně čeká v bazénku a už si mě bere do rukou, namáčí mi vlásky a obličej a já koukám, kde to jsem. Paní instruktorka taky drží v ruce miminko, ale takový nějaký gumový a ukazuje mámě, jak mě má držet. Tak jsem plavala na zádíčkách, mamka mě držela pod hlavičkou a pod zadečkem a pak dala ruku zpod zadečku pryč a já měla za úkol se udržet na hladině, ale asi budu mít těžkej zadek po mámě, protože mě šel ke dnu :o( Tak tam se mnou mamka jezdila sem a tam a já jsem si tak ležela a celou dobu si cucala palec u nohy. Potom si mě mamka vzala k sobě na klín a polívala mi hlavičku a vždycky předtím řekla: Lucinko, žbluňk. Tak se prý mám naučit zadržet dech a až to budu umět, tak se budu potápět. Nakonec mi ještě pustili do bazénku studenější vodu a pak už mě paní instruktorka odnesla zabalenou v osušce na přebalovák a tam mě začala masírovat. Jenže to mě nebaví, je to nuda jenom ležet a nic nedělat. Tak mě namasírovala nožičky, pak jsem se začala otáčet na bříško, tak už toho nechala a že příště mamce ukáže ten zbytek. Ale to ještě neví, že já takhle vyvádím pořád. Plavání se mi ale moc líbilo, už se s mamkou těšíme na další hodinu.

sobota 22.12.2007

Za dva dny tady jsou vánoce. Včera jsme přijeli z Kolína, byli jsme na tři dny u babičky a dědy. Pozorovala jsem tam kočku Natálku, pořád tam kolem mně chodila a koukala na mně, pak jsem jí prstíkama podrbala na hlavičce a asi se jí to líbilo. Pak už se mi stýskalo po tátovi, tak jsme jeli domů. Přes den už moc nechci spát, máma mě musí přemlouvat a když usnu, tak většinou jen tak na půl hoďky, na hoďku. Nejlépe se mi spí v autě, tam to tak hezky kodrcá a nebo taky ráda spím v kočárku, ale venku je zima, tak moc ven teď nechodíme. Mám ráda když na mně máma dělá Bubububu -kuk, to je dobrá bžunda. Taky mě baví bouchat ručičkama- do mámy, do táty, do bříška, do stolu...a strašně ráda mámu a tátu štípu a tahám za vlasy. V noci spím pořád vzorně, vstávám většinou jen jednou za noc, večer vždycky dostanu po kojení ještě flaštičku s odstříkaným mlíčkem, abych se pořádně nadlábla. Dneska jsme byli s kámošem Robínkem v hospodě u Šimečků, měli tam "džubox", tak jsme si tam spolu trsli. Zítra jedeme za mojí prababičkou do Čakovic a odpoledne si půjdeme pro světélko z betléma, pak se jednou vyspím a prý příjde Ježíšek a přinese mi dárečky.

pondělí 24.12.2007 - moje první vánoce

Ráno se probudím, mamka mě nakojí, dá mě zpátky do postýlky a začínají tady s tátou pobíhat po bytě. Táta otevírá dveře na terasu a najednou nese dovnitř nějaký strom, kam ho asi nese a proč? Máma tady běhá s prachovkou a vysavačem a mně si nikdo nevšímá. Táta zalezl do kuchyně a kuchá tam rybu a dělá salát. Musím se taky trochu ozvat, aby si mně vůbec všimli. Tak mě mamka chvilku chová, nakrmí mně a pak mě dává do lehátka a nese do obýváku a já koukám, že se tam něco změnilo, v rohu stojí stromeček, krásná jedlička. Mamka přináší světýlka a ozdobičky a dává je na stromeček. Říká mi, že musíme nazdobit stromeček, aby Ježíšek věděl, kam má večer přinést dárečky. Celý den tak rychle utekl, najednou už je venku tma. Mamka mě jde nakojit a taťka mezitím ohřívá polévku a prostírá stůl. Mamka mi dává slavnostní šatičky a jdeme za taťkou do obýváku, kde krásně svítí stromeček a pod stromečkem je spousta dárečků. Naši mě posadili do lehátka a rychle snědli večeři. Já už jsem byla nedočkavá, tak jsem je trochu popoháněla. Pak mě položili ke stromečku na hrací deku a podávali mi dárečky. Dostala jsem spoustu krásných oblečků, hračky do vody, mluvící hrnec, mluvícího pejska a velikého plyšového medvěda. A asi nejvíc se mi líbil ten papír, ve kterém ty dárečky byly zabalené, ten tak hezky šustil a byl moc dobrej. Chvilku jsem se válela na dece a hrála si s hrncem, který mi pořád něco hrál a říkal, že má rád cukroví. Pak jsem zmáčkla pejskovi nos a on udělal: hepčííí a pak mi ještě zazpíval. To už ale bylo půl osmý a mě už se chtělo spinkat, tak mě naši převlékli do pyžámka a odnesli do postýlky. Byla jsem ták unavená, že jsem usnula během chviličky.

úterý 25.12.2007

Ráno musíme sbalit věci, protože jedeme na pár dní za babičkama do Kolína. Já mám asi největší tašku, mamka mi balí pyžámka, bodýčka, punčošky, tepláčky, tričko, kalhoty, mikinky, ponožky, čepičku, bundičku, deku, spací pytel, fusak do kočárku, plínky, lahvičky, Nutrilon, kojeneckou vodu, olejíček, kapičky, lehátko do vany, osušku, sprchový gel, přebalovací podložky, ubrousky na prdýlku, hrocha Henryho, kousátko rybičku, špendlík a další chrastítka. Chtěla jsem si s sebou vzít i mluvícího pejska a hrnec, ale to už mi máma s tátou nedovolili. Pak to táta začal všechno nosit do auta - moji tašku, máminu tašku, tátovu tašku, dvě tašky s dárkama, tašku s jídlem, kočárek, přebalovací tašku a samozřejmě autosedačku, kde jsem seděla já. Ještěže naši pořídili to větší auto, jinak bych se tam už asi nevešla. Naše výprava trvala půl dne, začali jsme krmením, přebalováním, balením věcí, krmením, přebalením, oblíkáním a pak už jsme konečně sedli do auta a upalovali do Kolína na oběd k babičce Zdeně. Byla tam taky prababička, strejda Michal s tetou Renatou a můj bratránek Vítek. Všichni mně přivítali a říkali, že byl Ježíšek i u nich a že tam nechal dárečky i pro mně- dostala jsem taštičku plnou kosmetiky (konečně si připadám jako velká ženská), ponožtičky a u strejdy mi Ježíšek nechal plyšového krtečka a takovou hračku -sice nevím co to je, ale moc se mi líbí, moc dobře se kouše a taky rachtá. Mamka dostala mixér, aby mi mohla mixovat kašičky. Když jsme rozbalili dárečky, tak se mamka s taťkou naobědvali a se mnou si všichni hráli. Pak mě oblékli, naložili do kočárku a šli jsme s babičkou na procházku. Ten den tak rychle utekl, zítra se chystáme za babičkou Danou.

středa 26.12.2007

U babičky Dany se mi taky moc líbilo, byli jsme společně i s dědou na procházce po Kolíně a naši si zatím doma zdřímli. Navečír jsme šli zpátky na základnu k babičce Zdence, tam mě mamka nakojila, pak jsem ještě dostala lahvičku s Nutrilonem, a šla jsem spinkat. Naši si chtěli udělat večer sami pro sebe, tak mě babička hlídala a oni šli na večeři. Máma si dala salát s kuřecím masem a dresinkem, ale to neměla dělat. Celou noc jí pak bylo špatně, do šesti do rána seděla na záchodě, tak mě v noci musel krmit taťka. Druhý den dopoledne jsem taky ještě byla na Nutráku, ale pak už moje mlíkárna opět zahájila provoz :o)

pátek 27.12.2007

Pořád jsme ještě v Kolíně. Dneska jsme se vypravili do města, mamka mi koupila nové pyžámka, protože jsem už ze všech vyrostla. Cestou z města jsme se zastavili u babičky Dany. Večer mě naši uložili do postýlky, usnula jsem celkem rychle, ale pak mě nebylo dobře, tak jsem se probudila. Mamka mě nakojila, ale pak říkala, že celá hořím. Tak vytáhla teploměr a já jsem měla přes 38C. Naštěstí měli naši s sebou čípky Paralen, tak mi hnedka jeden dali. Asi za hodinu mi teplota klesla, ale pořád mi nebylo dobře. Usnula jsem až v půl čtvrté ráno, pořád jsem brečela a naši už nevěděli, co se mnou mají dělat. Nakonec mě pustili na mobilu mého oblíbeného Krrrokodýla Chňapíka a ten mě po několika minutách uspal.  Zítra po obědě už pojedeme domů.

pondělí 31.12.2007

Poslední den v tomto roce. Sice ještě nejsem na světě tak dlouho, ale co jsem všechno už dokázala- naučila jsem se držet hlavičku, pást koníky, chytat hračky do ruky, cucat si palec u nohy, poznám se v zrcadle, umím se otočit na bříško a zpátky, dokážu se doplazit z jednoho konce postele na druhý, umím tahat za vlasy, štípat a škrábat... Prý si lidé dávají do nového roku předsevzetí, tak já si řekla, že budu celý příští rok hodná, v noci budu spát bez probuzení, vstávat nejdříve po osmé hodině, večer budu chodit spát brzo. No, asi jste poznali, že tohle předsevzetí mi určili máma s tátou :o) A co se dneska událo? Večer mě naši naložili do kočárku a šli jsme společně k sousedům Evče a Leošovi. Byla tam také Lenka s Petrem, Lenka s Pavlem a nechyběl ani Slávek. Se všemi jsem se pozdravila a pak jsem šla spinkat do pokojíčku. Udělala jsem našim radost, skoro vůbec jsem nebrečela a hnedka usnula. Naši mezitím popíjeli, pojídali jednohubky a strašně se smáli. Hráli totiž hru Aktivity a prý to byla hrozná sranda. Nejlepší byl prý Slávek, který měl předvést pantomimou kazatele. Lehl si na zem na záda a začal kolem sebe rozhazovat rukama. Byl už tak trošku společensky unavený, tohle byl jeho poslední úkol- takže mámino družstvo přišlo o jednoho člena a museli to dohrát bez něho. Některé úkoly byly hodně zajímavé- nakreslit poznámku pod čarou (nesmí se psát písmena ani čísla), nakreslit Disneyland, předvést pantomimou kremroli, popsat osvobozenecké hnutí nebo pobřišnici (nesmí se použít kořen slov)- no byla to prý hrozná sranda. Jak jsem si tak spala v pokojíčku, tak najednou slyším hrozné rány. Táta mě přišel zachránit, abych se nebála. Vytáhnul žaluzie, natočil kočárek směrem k oknu a společně jsme se dívali na ohňostroj, bylo tam spousta barevných světýlek a to se mi moc líbilo. Pak přišla mamka, nakojila mně a dala mě zase spinkat. Tak to byl můj první Silvestr.

pátek 4.1.2008

Dnes jsem se poprvé postavila na všechny čtyři. Ještě neumím lézt, ale zatím jen tak péruju a moc se mi to líbí, mám na všech čtyřech pěkný rozhled. Moje kamarádka Anička mě dneska pěkně naštvala. Přišla k nám na návštěvu, lehla si na mojí deku a pak na mě ještě křičela. Máma s tetou se mi pak ještě smály, když jsem brečela. Prý jsem udělala bradičku, spustila svůj smutnej brekot a měla úplně rudý slzavý očička. Ale až budu velká, tak to Aničce oplatím.

pondělí 7.1.2008

Mamka mě obléká, usazuje do autosedačky a nese do auta. Žádný tašky nemá, tak to asi nepojedeme nikam daleko. Za 20 minut zastavujeme a já už to poznávám, jdeme k panu doktorovi. Mamka mě svlékla, sestřička na mně vzala metr a naměřila hádejte kolik- 70 cm. Pak mě dala na váhu a ta ukázala 6,57kg. Sice jsem pořád takový drobek, ale za dva měsíce jsem přibrala skoro 1,2kg, a to se panu doktorovi líbilo. Pak mě poslechnul jak dýchám, kouknul se mi do krku- to jsem trošku bojovala, máma mě musela držet ruce- posadil mně do sedu, zkontroloval fontanelu a moc mě pochválil. Pak přišla sestřička, otočila mě na bříško a pak to dvakrát štíplo. U prvního štípance jsem byla statečná, ale u druhého už ukápla slzička. Pak se na mě ale sestřička s mamkou usmály a bylo po breku. Mamka mi chtěla dát píchnout ouška, ale prý musíme počkat až do dalšího očkování v 8. měsíci. Když si mamka vymyslela očkování proti pneumokokům, tak si musí na ty náušničky hezky počkat, jinak už bych je měla. Pan doktor mi už doporučil k obídku zeleninku, pak příjde zeleninka s masem, potom ovoce a dopoledne bílý neslazený jogurt. Tak jsem dneska hnedka dostala k obědu mrkvičku. Mamka vytáhla konzervičku od Hami, ohřála asi půlku a pak naběhla ke mně s kamerou. Jenže byla nešika a špatně to zmáčkla a moje první ochutnání mrkvičky nenatočila. Ale dala jsem jí ještě šanci, snědla jsem asi 10 lžiček. Jak mamka držela v jedné ruce kameru, tak jsem využila mých volných ručiček a zašátrala do mističky s mrkvičkou a pěkně se v tom počachtala. Mámě se to asi nelíbilo, protože mi to hnedka vzala. Tak to byla moje první zkušenost s mrkvičkou, zítra prý budeme pokračovat.

pátek 18.1.2008

Dneska jsem byla skoro celý den s kamarádkou Aničkou, už spolu zase kamarádíme, už se jí nebojím. Byly jsme spolu na obědě u Klimešů, my jsme to tam s Aničkou prospaly a máma s Lenkou si daly šunkafleky a pak jsme šly na návštěvu k Aničce. Ochutnala jsem tam od ní kukuřičné křupínky a byly moc fajn. Už mám taky první modřinu - na čelíčku. Snažila jsem se lézt, už mi to šlo nožičkama, ale ruce mě nějak neposlechly, tak jsem to nabořila hlavičkou do kostičky. Tento týden mě mamka zrušila plavání, protože měla rýmu a bolelo jí v krku- ach jo, já jsem se tolik těšila. Ale už jsme se byly zapsat do kurzu plavání a od 7.února začnu chodit do velkého bazénu se slanou vodou, bude nás tam celkem pět a budeme mít stejnou plavací tetu jako máme teď. A bude tam chodit i můj kámoš Ondrášek z Vysočan. A jak pokračujeme se zeleninkou? Už jsem měla mrkvičku, květák, brokolici, brokolici s rýží a dneska mi mamka dala mrkev s bramborou, ale to mě vůbec nechutnalo, tak jsem si radši dala mamky mlíčko. Ještě ale nesním celou konzervičku, zvládnu tak půlku.

čtvrtek 24.1.2008

Včera přišla SMSka od plavací tety, že se ruší plavání- ach jo, to už je podruhé co jsem nebyla :o( Tak alespoň budu plavat ve vaně. Trénujeme s mamkou a taťkou heslo "Žbluňk" a když ho řeknou, tak zavřu očička a pusinku a oni mi pak polijí hlavičku. Do malé vaničky už se moc nevejdu, brzo půjdu už do velké vany. Dneska ráno jsme se s mamkou vypravili do Jesenice na "shopping"- koupili jsme bio brambory, bio mrkvičku, bio červenou řepu, pak jsme šli do masny pro kuřecí a krůtí masíčko a nakonec do pekárny tátovi pro linecké, které má moc rád. Když jsme přijely, tak máma začala kuchtit, zamrazila několik kelímků a k obědu mi udělala červenou řepu s bramborama. Nejdřív jsem nevěděla co to je, ale pak mi to tak zachutnalo a otevírala jsem pusinku tak rychle, že mamka ani nestačila podávat lžičku. Taky ráda při jídle cucám bryndáček a prstíky a kejchám, ale to se mámě moc nelíbí. Už jsem docela vypilovala lezení a už vím jak na to- můžete se mrknout na moje video. Zatímco si mamka odskočila na záchod, tak jsem podlezla stoleček v obýváku a nohama jsem zalezla pod sedačku a máma když přišla, tak mě nemohla najít - takže už si umím hrát i na schovku :o) Jinak se máma hrozně rozčiluje když mě přebaluje- chce po mně, abych ležela na zádech, ale to mě vůbec nebaví. Když mám volný zadeček a konečně mě nepřekáží plíny, tak se mi leze úplně nejlíp, jenže to máma nechápe a křičí na mě, abych se chvilku nekroutila a snaží se na mě narvat plínu. Vždycky je to boj, ale nakonec mě máma přepere. A ještě jedna důležitá věc- včera jsem byla ve Vysočanech na námluvách za Ondráškem. Jenže jsme na něho byly dvě- ještě Terezka a tu on má asi radši, protože bydlí blíž a můžou se vidět častěji. Mamky nás naložily do kočárků a vyrazily na kafčo a na výborné palačinky s malinama (pak se diví, že nemůžou zhubnout :o)

pátek 25.1.2008

Můj první francouzský polibek! Dneska jsme se vydaly s mámou na výlet do Hraštice za kamarádkou Verunkou, která je o měsíc starší než já. Máma mě svlékla a položila k Verunce na zem na deku a ta když mě zmerčila, tak se hnedka vydala mým směrem. Nejdříve mi přistál polibek na tvářičce, ale to Verunce nestačilo a chtěla se se mnou líbat. Mě se to ale vůbec nelíbilo- takhle mě oslintat- tak jsem udělala bradičku a spustila brekot, aby mě mamka zachránila. Když se mě Verunka nabažila, tak jsme si tam každá chvilku hrála, pak nás mámy nakrmily, naložily do kočárků a jelo se do cukrárny pro jahody se šlehačkou (ovšem my s Verunkou jsme nedostaly ani líznout!). Teta Martina nás zachránila a poslala nám znovu do mobilu Chňapíka, tak už ho zase můžu poslouchat. Když jsme přijely, tak se Verunka koukala na Po, Lálu, Tinkiwinky (ten čtvrtý nevím jak se jmenuje) a moc se jí to líbilo, tak asi řeknu mámě ať mi to taky pořídí. Já teda někdy koukám na Kouzelnou školku, ale tohle bylo lepší. Večer mě mamka nakojila asi v pět hodin, chvilku jsme si hrály, pak přišel táta, lehnul si se mnou do velký postele a společně jsme usnuly. Teď je půl jedenácté večer a já pořád spím.

pondělí 28.1.2008

Otevírám si kadeřnický salón, specializuji se na prostříhávání vlasů nebo lépe řečeno protrhávání vlasů, umím celé pramínky. Takže pokud byste měli zájem, přijďte! Mamce poskytuji mé služby každý den, ale už mé služby vyzkoušela i babička Dana a teta Oli - a zdarma! Trošku sice u toho křičely, ale vzrůšo musí být :o)
Včera jsem poprvé papala ovoce - jablíčkovou přesnídávku, docela mi chutnala, snědla jsem asi půlku a dneska jsem dojela ten zbytek. Zítra jdeme plavat a půjde s námi asi i taťka, tak se těším, až mu ukážu co všechno umím.

středa 30.1.2008

Dneska večer jsem se poprvé postavila na nožky. Byla jsem v posteli s mamkou, která seděla opřená o polštář a já jsem k ní přilezla, nejdřív jsem si klekla a pak jsem si sama stoupla na nožky. Po chvilce jsem ale žuchla na zadeček. Pak naběhl táta s kamerou a musela jsem to předvést ještě jednou. Včera měl taťka volno a byli jsme na plavču, vlezl si se mnou do bazénku a pěkně jsme se vydováděli. Zatancovali jsme si spolu mazurku, natrénovali žbluňk, pořádně jsem si zacákala a nakonec mě ještě trošku otužovali. Dneska jsme byli na procházce v Jesenici společně s Lenkou a Aničkou, maminy si tam došly na obídek do Číny a my s Aničkou jsme si hrály na vzorňačky a dělaly jsme, že jsme hodné holky, pak jsme za odměnu dostaly mlíčko a šly jsme pomalu zpátky domů.

pátek 8.2.2008

Ráno se probouzím a celá hořím. Od středy večera mám horečky, asi 38,5 a taky mám rýmu. Nejspíš jsem to chytla od mamky, která už od pondělka leží a má 39. Tak mě máma ráno oblíká a jedeme spolu k panu doktorovi. Ten se mě podíval do krku, poslechl mě, prošahal mi bříško, podíval se mi do oušek a všechno bylo v pořádku, tak mě naordinoval na teplotu Paralen, do nosu spray Sterimar a kdyby prý teploty přes víkend nepřešly, tak máme v pondělí zase přijít. Tak to je moje první chřipka. Taky by prý ty teploty mohly být od zoubků, jenže mě ještě žádný neleze.

čtvrtek 21.2.2008

Máma mi říká dračice. V postýlce si už sama umím stoupnout, ale ještě mi to moc nejde dolů, tak pak volám na mámu, aby mě přišla vzít. Objevila jsem za postýlkou na stěně tapety, dají se prstíčkama dobře loupat. Když mě máma položí na zem, tak už lezu po celém bytě a ráda všechno prozkoumávám. Už znám vysavač, krabici s mixérem, balík plínek, barel s vodou a taky odpaďák- ten se mi včera podařilo převrhnout a vysypaly se na mně všechny smrdutý odpadky. Strašně ráda terorizuju mamku, když si mě vezme do postele, tak k ní přilezu, přitáhnu se za její dlouhý vlasy, zaryju jí nehtíky do tváře, chytnu jí za nos, poštourám oči a nakonec jí čapnu pořádně za vlasy. Ona u toho strašně ječí a to se mi líbí, tak ječím taky.
Dneska jsme byli poprvé na plavání ve velkém bazénu, minule jsme to museli zrušit. Byli jsme tam čtyři miminka: já, Kačenka, Verunka a můj kámoš Ondrášek. Plavání se mi líbilo, ale měli tam dost studenou vodu, byla mi tam pěkná zima, celá jsem se klepala. Tak máma říkala, že začneme s otužováním, když mě se ta teplá voda tak líbí. Tak jsem si chvilku pobrečela a pak už to bylo dobrý. Plavali jsme v nafukovacím kruhu a taky v takové pěnové rybičce. No a příště už se možná budeme potápět. Po plavání k nám přijel na návštěvu Ondrášek, je to pěkný cvalík, má takový velký hnědý kukadla. Chtěla jsem ho podrbat na hlavičce, ale máma mi to nechtěla dovolit. Chvilku jsme se přetahovali o mluvící hrnec, pak jsem zakřičela a Ondráška vystrašila. Ale radši jsem ho moc neprovokovala, aby mě nepokousal, má už pět zubů, to já nemám ještě žádnej.
Jó a jestli čekáte na nějaké nové fotky, tak musíme počkat až přijede domů táta (máma na to nemá v počítači program). Táta je teďka ve Vídni, to je prý někde hodně daleko, už se mi po něm stýská.

úterý 4.3.2008

Zase někam jedem, máma mě oblíká a dává do autosedačky. Nejeli jsme ale daleko, jen do Jesenice, kde mě vyndává z auta a nese někam po schodech nahoru. Na dveřích je nápis kadeřnictví. Máma si tam sedla do křesla a dostala na sebe takový černý hábit a na hlavu alobal- strašně jí to slušelo :o) Já jsem na ní koukala z autosedačky a byla jsem moc hodná. Pak si mě mamka přišla pochovat a vzala si mě na klín. Po chvilce ale říká, že tam strašně něco smrdí, tak mě nadzvedla a objevila na svým koleně mokrý flek, koukla na moje manžestráčky a tam přes celý zadeček hnědý flek- smrádek se začal rozšiřovat po celým kadeřnictví. Ještě že měla mamka s sebou věci na přebalení a náhradní bodýčko a punčošky. Kalhoty ale s sebou neměla, takže jsem odjížděla jako modelka v zimní bundičce a punčoškách a mamka s "batikovanýma" kalhotama. A to zrovna dneska po dlouhé době mrzlo, ale my jsme naštěstí jeli autem.

středa 12.3.2008

Dneska jsem byla u pana doktora na 8-mi měsíční kontrole a na očkování Prevenaru. Nejdříve mě změřili a zvážili, už mám 7,4kg a pak mě pan doktor rozčílil, protože na mně šel se špachtličkou a s baterkou a chtěl, abych otevřela pusu. Držela jsem jí zavřenou co to šlo, ale on nakonec vyhrál. Pak mě pro změnu rozčílila sestřička, která mi píchla injekci, ale ani jsem moc nebrečela. Náušničky prý pan doktor nepíchá, tak nám dal telefon někam na Chodov do ušního sanatoria. - Už asi tak týden umím pořádně sama sedět. Předtím jsem sice taky seděla, ale musela jsem se opírat ručičkou. Už se koupu ve velký vaně a tam už taky sedím a nebo lezu a občas si i zacákám. Naši se mnou pořád trénují heslo na potápění, polívají mi hlavičku vodou. Na plavání jsme se už dvakrát potápěli a já se vůbec nebála.

pondělí 17.3.2008 - první zuby

Ráno se probouzím tak okolo sedmé hodiny a pak si sama hraju v postýlce. Táta jde po osmé hodině do práce. Pak u nás zvoní paní z realitní kanceláře, kterou už dobře znám, pochová si mě a jdou si s mámou dát do obýváku kafíčko. Asi jsem ti deníčku zapomněla naspat, že jsme v pátek prodali byt. Byla to celkem rychlost. Ve středu tady byli nějaký mladý lidi a pak hned volali, že to chtějí. Jenže měli problém s hypotékou. A hned druhý den přišla nějaká paní, že se do našeho bytečku zamilovala, hned nám řekla, že ho chce a v pátek už zaplatila zálohu. Nechá nás tady rok bydlet a my mezitím budeme stavět baráček. No a tak dneska ta paní z realitky přinesla podepsaný nějaký papír a pak už si jen tak povídali s mamkou a mě se nechtělo být v postýlce samotné, tak jsem si vykřičela, abych tam mohla být s nima. Jak mě máma vzala na klín, tak jsem jí chvilku oslintávala ruku a pak jsem jí kousla a máma se nestačila divit, co je to v té pusince ostrého. Tak chtěla, abych otevřela pusu, ale to já né, tak jsme se chvilku přetahovali a pak to máma vzdala. Ale poznala, že tam jsou- dvě dolní jedničky. Takže teď má máma oficiální nárok si koupit nové šaty.

pondělí 31.3.2008

Už jsem dlouho nic nenapsala, tak to shrnu, co všechno už umím. Naučila jsem se ukazovat jak jsem veliká. Tak se mi to zalíbilo, že to dělám třeba desetkrát za sebou. Občas máma chce, abych to někomu předvedla, ale já přece nejsem žádná cvičená opička, tak to ukazuju jenom když chci já. Taky jsem se naučila dělat pápá. Někdy to spojím dohromady- ukazuju jak jsem veliká a dělám u toho pápá. Zuby mám pořád jenom dva, ale už docela povyrostly. V noci dokážu spát v kuse celou noc, nebo někdy s jedním probuzením na kojení. Máma mi říkala, že když teta Oli byla malá, tak měla svůj polštářek a tomu okusovala rohy a říkala, že dělá pupiky a polštáři říkala pupikáč. Tak já už si taky vyrábím svého pupikáče. Bez polštářku bych v postýlce asi neusnula. Taky už mám za sebou svoje první Velikonoce, strávila jsem je u babiček v Kolíně. Na velikonoční pondělí ráno zaťukal děda Petr na dveře a měl v ruce takovej klacek s barevnýma stužkama a strašně s ním mával a začal s ním bouchat mámu a pak se přidal i táta. Já jsem ale začala brečet, protože přece nebude nikdo bít moji maminku. No a nakonec jsem dostala na prdýlku i já. Jenže já měla plínku, takže mě to nebolelo, héč. Strašně se mi líbily ty barevné stužky, děda mě s nimi lechtal na obličeji. Taky jsem tam pěkně proháněla kočku Natalu, ale ona se mě bála a utíkala přede mnou pryč. Byla jsem se taky teď o víkendu podívat v Sezimově Ústí jak to tam mají babička s dědou předělané a moc se mi to tam líbilo- nejvíc asi krbové kamna, kde byl takový hezký červený plamínek, ale nechtěli mě k němu pustit.

úterý 1.4.2008

Už umím sama v postýlce chodit a dělám u toho paci paci. Apríl!!! Tak co, dostala jsem vás? Ale já to za chvilku opravdu budu umět :o) Dneska mě máma málem nechala v obchodě. Šly jsme tam spolu s kočárkem a máma měla malý nákupní košík. Došly jsme do oddělení pečiva, máma mě zaparkovala a odešla si vybírat rohlíky. Pak najednou vzala cizí nákupní vozík místo kočárku, odjela pryč a mě tam nechala. Ještě že ta paní na ní křikla, že ten košík je její! Jinak by mě tam máma snad nechala. Zítra dáme na web nějaké fotky a video, dneska nám to nějak zlobí.

úterý 22.4.2008

Ahoj deníčku, už jsem dlouho nic nenapsala, ale nic nového se u nás neděje. Chodíme pořád na plavání, líbí se mi tam čím dál víc, už se potápíme, děláme tam spadla lžička do kafíčka, vařila myšička kašičku, bim bam hodiny... už se těším až tam se mnou půjde táta, že mu to všechno ukážu. Každý večer se koukám na večerníčka, teda spíš jenom na tu znělku, ta pohádka mě nebaví, ale ten kluk, co tam rozhazuje ty noviny, tak ten je bezva. Chodím spát po sedmé hodině a vydržím spát vkuse až tak do půl sedmé do rána. Když jsme doma, tak přes den prošmejdím byt, podívám se do pračky, zkontroluju jestli máma umyla záchod, nahlédnu do odpaďáku, jestli naši vynesli odpadky, zatahám v ložnici za záclonu, abych zkontrolovala, jestli tam drží a pak si najdu nějakou kostičku třeba z mluvícího hrnce a zkouším pevnost skla u konferenčního stolku. Taky si ráda přečtu nějaké časopisy, po mně ale už je většinou nikdo nepřečte. Ráda se dívám na televizi, nejlépe když stojím přímo před ní a ručičkama chytám obrázky na obrazovce. Taky už rozumím, když mi naši řeknou, kde je světýlko a vím, že se vypínačem udělá "blik". Ještě sama nechodím, zatím si jen stoupám u nábytku. A zoubky mám taky pořád jenom ty dva. Teta Oli jela do Anglie a slíbila, že mi přiveze nějaké oblečky, tak už se těším co přiveze. Zítra se jedeme podívat do Kolína za babikou.

sobota 26.4.2008

Středeční návštěva u babiky byla moc fajn, mamka dostala dobrý obídek a já jsem to tam mezitím pořádně prozkoumala. Nejvíc se mi líbili ptáčkové na balkóně, lítalo jich tam strašně moc. Pak jsme se šli podívat do Deichmana a babika mi tam koupila botičky na léto a mamce botky balerínky a kabelku. Potom jsme se ještě na chvilku zajeli podívat k babičce Daně a pak upalovali domů. Ve čtvrtek měl táta dovču a šel se mnou plavčit do bazénu. Dneska se konečně udělalo hezky, tak jsme byli skoro celý den venku. Dopoledne jsme jeli do OBI pro kytičky do truhlíků, pak jsme se rovnou vydali na procházku do Krčského lesa, potom domů na obídek. Odpoledne jsme byli na zahrádce, mamka zasazovala kytičky do truhlíků, táta sekal trávu a já se na ně dívala jak hezky makaj. Pak si šli nazout brusle a vzali mě na projížďku ke Klimešům. Všude jsem si s sebou nosila můj oblíbený polštářek a cestou jsem ho vyhazovala z kočárku a mamka jezdila za námi a sbírala ho. Včera naši jeli na celý den do Brna na stavební veletrh, tak mě hlídala babička Zdena s dědou, zezačátku jsem si chvilku pobrečela, že mě naši opustili, ale pak jsem dostala od babičky křupínky a bylo po brekotu. A taky mi volala teta Oli, že má pro mě oblečky z Anglie, tak jsem na ně moc zvědavá.

neděle 27.4.2008

Venku je nádherně. Táta dostal nápad, že vyrazíme do zoo.  Tak jsem se nasvačila a pak jsme vyrazili. Cestou v autě jsem si trochu schrupla a probudila jsem se až na parkovišti v pražské Tróji. Všude bylo spousta lidí, čekali jsme frontu u pokladny a já to všechno s vážnou tváří pozorovala. Dokonce tam stáli frontu i pejskové. Pak mě mamka vzala na ruku a ukazovala mi zvířátka. Koukali jsme se spolu na vydry jak plavaly ve vodě, pak na takové podobné kočičky jako je Natala u babičky, na koníky, na velbloudy, na bizony a pak i na takové trošku větší kočky. U stánku s občerstvením mi naši ohřáli konzervičku. Zatímco oni si dali jen párek v rohlíku, já jsem si pochutnávala na kuřátku se zeleninkou. Po obídku jsem si trošku schrupla, takže jsem neviděla ani žirafy, ani ledního medvěda. Ale naši mi slíbili, že tam zase někdy pojedeme.

středa 7.5.2008

Dneska jsme s mamkou jely na 10ti měsíční prohlídku. Tentokrát tam nebyl pan doktor, ale paní doktorka. Byla unešená z mých šatiček. A když pak mamka v čekárně říkala, že mi dá ještě klobouček, tak paní doktorka se sestřičkou vyběhly, že chtějí vidět taky klobouček. Prý jsem malá parádnice. Vážím 7,83 kg a měřím 75 cm. Dneska mě nepíchali, tak jsem byla hodná a na všechny se tam smála. Už se mi začíná klubat třetí zoubek- jednička vpravo nahoře.

víkend 9.5.2008

Ve čtvrtek bylo volno, tak jsme šli všichni společně na plavání. Tentokrát jsme plavaly s mamkou a taťka to dokumentoval. Naše plavací teta Klára tam tentokrát nebyla, tak jsme měli jinou tetu, ale ta se s námi nepotápěla - a já se tak těšila. V pátek dostal taťka v práci volno, tak jsme ráno sbalili věci a jeli jsme do Sezimova Ústí za babičkou a dědou. Bylo tam moc pěkně, počasí se vydařilo, byli jsme na výletě na Kozím Hrádku a taky na procházce podél Lužnice. Ale nejvíc mě asi zajímali Ferdíci- to jsou dva morčáci. Oni tak zajímavě pískali a vrčeli a pořád na mě vykukovali z boudičky. A taky mě zajímaly krbová kamna, ty doma totiž nemáme, ale oni mě k nim nechtěli pustit. Večer mě pak mamka s taťkou šoupli do postýlky a nechali mě tam v pokoji samotnou. A nevzali mi ani moje oblíbené polštářky! Tak jsem jim dala trošku za vyučenou. Nakonec taťka přinesl nahoru do pokojíčku kočárek a babička mě v něm udrndala. Pak jsem se ještě probudila v noci a zjistila jsem, že už nejsem v kočárku a že tam nemám svoje polštářky, tak jsem našim zase trošku zanadávala. Nakonec si mě teda udobřili Chňapíkem. A představte si, koho jsme v Ústí nepotkali - tetu Oli! Já jsem jí teda neviděla, protože jsem byla doma s babičkou, ale mamka s taťkou jeli nakupovat do Tábora do Kauflandu a teta Oli jeli zrovna se strejdou Láďou přes Tábor, tak mě tam přivezli oblečky z Anglie. Takže oblečky cestovali z Anglie do Prahy do Michle, pak do Dejvic, pak do Kolína, pak s tetou do práce a nakonec ještě do Tábora :o) Ale jsou moc pěkný, už se těším, až je budu moct nosit, to budu frajerka.

pondělí 12.5.2008

Konečně mi vylezl třetí zoubek- jednička vpravo nahoře. Sice je ještě malinkatej, ale už je venku. Dneska jsme byli na výletě v Malé Hraštici u mamky kamarádky Martiny a mojí kámošky Verunky. Verunka už umí sama udělat pár krůčků, je to velká šikula. Chvilku jsme si s Verunkou hrály v pokojíčku a pak jsme se přesunuly na zahrádku. Odpoledne nás mamky naložily do kočárků a upalovaly s náma do cukrárny. Tam nám dělaly chutě s jahodama se šlehačkou a vídeňskou kávou a nám daly jen vodu z flašky. Cestou zpátky jsme se podívaly na pejsky, na slepičky, na koníčky a pak už bylo skoro pět hodin a musely jsme jet domů.

pondělí 3.6.2008

Už se mi vyklubal čtvrtý zoubek- druhá horní jednička, zatím je sotva vidět, ale je tam. Dneska jsem objevila chodítko, který tlačím před sebou a projdu s ním celý náš malý byt. Zkoušela jsem to i na zahrádce na trávě, ale tam to moc nejezdilo. Moc ráda si povídám, moje oblíbená slova jsou Lídl, Lídl, Lídl (prý dělám reklamu na Lídl), pak taky říkám Puťa, Puťa, Puťa, umím říkat i NE NE NE a večer před spaním si tak pro sebe několik minut mručím. O víkendu jsem byla v Kolíně, byla jsem se podívat u babičky na zahrádce v Pekle. Taky jsem tam proháněla kočku Natalu, jenže ona se mně bála a utíkala přede mnou. Dneska mi mamka dala k obídku mrkvičku, brambory a brokolici v celku, tak jsem si párkrát kousla a nakonec mi to mamka šla namixovat, ale prý když už mám skoro 4 zuby, tak je mám začít používat. Taky už mám svůj kartáček na zoubky - teda on je spíš na masírování dásniček- strašně ráda ho koušu. Mamka mě ještě pořád kojí, ale už jen ráno a večer a stejně pak ještě většinou dostanu flašku s Nutrilonem.

pátek 6.6.2008

"Haf, haf, haf" - Když se mě někdo zeptá, jak dělá pejsek, tak už to umím ukázat. Dneska jsme byli s mamkou a taťkou na výletě v Průhonickém parku. Taťka měl volno, tak jsme si udělali takový malý výletík. Viděla jsem tam spoustu pejsků a taky kačenky a spoustu kosáků, které jsem tam naháněla, jeden přišel skoro až ke mně. Jo a taky tam po parku pobíhala spousta princezen, některý byly i břichatý a všechny měly dlouhé bílé šaty a každá si držela svého ženicha. Mamka říkala, že tam před čtyřma rokama taky takhle pobíhala, ale jen na zámeckém nádvoří.  Roztáhli jsme si ve stínu deku a udělali si tam piknik. Mamka s taťkou si nalili vínečko a mě sičáci dali jen vodu. Pak mi ohřáli v horké vodě obídek a jako zákusek jsem si dala kousek melouna. Chvilku jsem si hrála na dece, pak jsem to prozkoumala v okolí a potom jsem ještě jela na procházku po parku v kočárku. Cestou z parku jsme ještě zajeli ke Slepičkám (to nejsou slepičky jako slepičky, ale taková kavárnička) a tam si naši dali na zahrádce kafíčko a já si tam schrupla.

neděle 22.6.2008

Čas plyne jako voda, za chvilku mi už bude rok. Zoubky mám pořád jen čtyři. Už si umím sama stoupat bez opory a chvilku vydržím i sama stát. Když mě naši vezmou v podpaždí, tak si to hezky vykračuju, ale samotné mě to ještě nejde. Ráda všechno prozkoumávám, otevírám všechny šuplíky a vyndávám z nich věci ven. Dneska byl venku pěkný pařák, tak mi naši nafoukli bazének a já se v něm cachtala. Za necelý týden mamka odjíždí na cvičení do Itálie, tak budeme hospodařit sami s taťkou.

středa 25.6.2008

Mamka je nějaká nemocná, má rýmu a bolí jí v krku, tak doufám, že to od ní nechytnu. Zítra si kvůli ní ani nezaplavu a to jsme měli mít poslední hodinu. Včera večer mě hlídala teta Eva a naši si zašli na večeři, aby oslavili mámy narozky a taťky svátek. Já jsem byla hodná a celou dobu jsem spinkala, tak ani nevím, že naši někam šli. Ještě jsem se ti deníčku chtěla pochlubit, že mám novou fintu, aby mě naši vyndali z jídelní židličky, ale oni už to prokoukli. Sedět v jídelní židličce mě totiž vůbec nebaví a tak si vždycky začnu mnout očička a předstírám, že jsem ospalá a naši mě pak vyndají a já jsem spokojená. Jenže když jsem to teď dělala i po vyspání, tak mě naši odhalili. Odpoledne mě teda máma krmila přesnídavkou v obýváku na zemi a já jsem si utřela pusu do repráků- to táta ani neví, ten by se na mně zlobil. A taky jsem utrhla nožičky u krytky na vodu, takže to tam teďka nedrží- to jsem dostala od mamky vyhubováno. Ale jinak jsem strašně hodná :o)

sobota 28.6.2008

Dneska je doma něco jinak. Ráno jsem se probudila a chyběla mi mamka v posteli. Tak jsem si myslela, že asi někam šla, ale pořád se nevrací. Pak mi taťka říkal, že mamka si potřebovala ode mně odpočinout. Tak jsem z toho byla smutná, že mně takhle mamka opustila, ale pak taťka řekl, že si dělá legraci a že odjela do Itálie s tetou Evčou a Lenkou na cvičení a tak jsem se tomu smála, že zrovna oni tři budou cvičit :o). Pak jsem si vzpomněla, že mně někdo hladil po vláskách v noci a to se mamka se mnou loučila, než odjela. Takže teď budeme doma sami s taťkou, tak ho trošku potrápím a pozlobím. No jinak jsme byli na procházce, pak jsem usnula a taťka šel ke Klimešům na pivko, když jsem se probudila, byl tam i strejda Slávek, ten si dal také pivko a pak jsme jeli dom. Večer byl klasický jako vždy, akorát místo mamčinýho prsa dostávám flaštičku nutrilonu, kterou sama držím a vždy ji vypiju dodna. No pak koupáníčko, večerníček, kašička a do postýlky. Dělám vždycky malou scénku, že jako ještě ne, ale to už trošku melu z posledního a za chvilku spinkám. Takže tímto dnem začal můj týden s taťkou

 

neděle 29.6.2008

Mamka zase nikde? Jo vždyť já zapomněla, je v tý Itošce na tom cvíču. Dopoledne jsem si dáchla 2 hoďky pod platanem ve stínu, perfektně se tam spinká. Taťka poklízel doma ten binec, co jsem udělala ještě večer, ale stejně má smůlu, až mně pustí domu, zase mu to tam trošku "poklidím" JÁ. Po obídku jsme jeli zase na projížďku a tak jsem usnula. Taťka se stavil u Šimečků na jedno malý, maj tam jen Budwara, a to my s taťkou nepijem, my pijem jen Plnotučnou plzeňskou dvanáctku :o). Kolem 16 hodiny přijela babička Zdenička a děda Václav. Tak si povídali na zahrádce a pak odjela jenom babička, ale děda tady zůstal? To je divný říkám si, že by ho tu babička zapomněla? Tak jsem to šla zjistit k dědovi, vyškrábala se po něm, a on mi řekl, že tady bude s náma do středy a že potom se všichni přesunem do Sezimova Ústí, kde má babička s dědou baráček....

 

pondělí 30.6.2008

Po snídani mně taťka naložil do kočárku a vyrazili jsme do Číny do Jesenice. Tam jezdím s mamkou a tetou Lenkou a kamarádkou Aničkou. Je to procházka tak na hoďku, ale pořád je po cestě co objevovat. Zpátky jsme přijeli kolem 13 hod, taťka mi udělal obídek, který jsem celej zbodla a bylo mi fajn. Dědovi jsem ukázala jak doma drandím s takovým jakoby chodítkem, to děda jen koukal  a a nechápal. Jo taky jsem udělala PRVNÍ MINIKRŮČEK a byla jsem z toho tak překvapená, že jsem se začala smát a spadla na plínku... No ale já padám z malé výšky, takže je to v poho. Kolem třetí odpolko, mně dali spinkat pod platan a já si zase zchrupla, ale teď už jen hoďku. Večer jsem byla dost unavená a tak jsem to už zabalila před sedmou

 

středa 2.7.2008

Dneska jsem vstávala v 7, taťka mi dal mlíčko, 230ml, a já to bez problému zdolala. Taťka říkal, že to je můj rekord. Dneska pojedeme do Ústí, taťka dává na hromadu moje věci, jídlo a pomalu se začíná dělat dobrá kupa na posteli. Vyjížděli jsme kolem půl 11 dopoledne, cestou jsme se stavili ještě na pozemku, kde nám vyroste nový baráček. Mělo by se poprvé kopnout 21.7. No, ale jen jsme vyjeli, tak jsem usnula, takže vlastně vůbec nevím, že byl táta s dědou v těch Zaječicích, ale táta mi to pak říkal. Přijeli jsme do Ústí kolem půl 1 odpoledne, a to už mne vyhlížela babička Zdenička. Tak jsem hned chtěla vědět, kde má všechna světýlka v bytě a ukazovala na všechno, co jsem neznala a babička mi říkala, co je co a bylo toho strašně moc, že jsem se brzo unavila. Spinkala jsem na zahrádce. Večer jsem se šla sprchovat do velkého sprcháče, voda na mně tekla ze zhora, a já ji chytala, to bylo super, to naši doma nemají, oni mají ale zase velikánskou vanu, a to je taky super. Ale táta říkal, že v novém domečku budeme mít jak vanu tak sprcháč, HEČ ? No teď jsem se trošku vytáhla co? Pak jsem šla s taťkou nahoru do pokojíčku spinkat a měla s sebou svoje dva polštářky, takže dobrý. Taťka tam se mnou zůstal, než jsem usnula, asi půl hoďky, ale před tím jsme ještě chvilku lumpačili, tak to bylo super

čtvrtek 3.7.2008

Hnedka ráno jsme vyrazili na Kozí Hrádek dokavaď je ještě chládek. Jeli jsme všichni, Já, taťka, děda a babička. Já jsem cestou usnula a probudila se až tam, otevřeli hospůdku až v 10, tak jsme tam poseděli, mně dali teprve snídani, ale to mi vůbec nevadilo. Byla to moje PRVNÍ SNÍDANĚ NA KOZÍM HRÁDKU. Taťku nějak začala bolet hlava, tak šel napřed do lékárny pro prášek, setkala jsem se s ním až doma, ale šel si rovnou lehnout. Postarala se o mně babička s dědou, a musím říct, na jedničku. Taťka potom šel dolu na zahrádku a už mu bylo líp. Večer jsem jela jen s taťkou na procházku, jeli jsme na Hilton, tam si taďka dal Granáta (ale ne Granáta jako granáta, ale granáta jako granáta, jestli chápete :o) ). Bylo tam malé miminko a tak jsem se na něj s taťkou byli podívat a ono spinkalo a taťka říkal, že jsem byla taky takhle před rokem malá ( jo a propo, za dva dny mi je rok,), ale já si to vůbec nepamatuju, podle mne si taťka zase vymejšlí. Večer jsem šla zase spinkat s taťkou a počkal až zase usnu, ale teď to měl taťka jednodušší, spinkala jsem za 15 minut.

pátek 4.7.2008

Takže Vážení, už dělám každý den čím víc krůčků, jsou sice malý, ale co, přece každý takhle začínal ne? Tak moc nemrachrujte dospěláci jo? Jo a umím další parádní věcičku, vylezu už všechny schody, které jsou v Ústí a je jich 20. Je fakt, že v doprovodu taťky nebo babičky, ale oni dělají jen záchranu, kdyby něco. Taťka to má nahraný na kameru, takže to pak dá do videogalerie. No jinak dneska jsme jeli do tesca z babičkou  a taťkou, já zpátky usnula a tak taťka byl s se mnou hoďku v autě a trošku odpočíval v autě. Odpoledne jsem jela s dědou na výlet, objeli jsme toho hodně, ale já už byla unavená, tak jsem si zase dáchla na hoďku. Dneska má přijet strejda Míša, jeho přítelkyně Renata, ale pro mně je to teta Renata, pak přijede bratránek Víťan a prý ještě pejsek Nikita. Na toho se těším nejvíc, ale už mají hodinu zpoždění. No, ale co to? Slyším už hlasy, už je i vidím, hurá jsou tu a kde je pejsek? Ještě ho nevidím, ale to je lidí, to je celá armáda !!! Ale ještě že je tady taťka, babička a děda, ty znám...

pondělí 7.7.2008

Už jsem velká holka, v sobotu mi byl 1 rok. Zatím jsme to neslavili, prý až příští víkend, přijedou babičky a taky teta Oli. Mamka přijela v sobotu večer z Itálie, prý se jí tam moc líbilo, ale stýskalo se jí po mně a já se na ní taky těšila. Ale s taťkou a s babičkou a dědou to bylo moc fajn. Dneska jsem jela s mamkou k panu doktorovi na roční prohlídku. Potkali jsme tam sousedku Danku s kámošem Robínkem. Pan doktor se na mně podíval, poslechl si mě, prošahal mě bříško, zvážil a změřil, řekl, že se mu moc líbim a jeli jsme domů. Na další kontrolu jdeme v 15ti měsících- to mě budou píchat :o(

středa 9.7.2008

Dneska jsem poprvé došla od auta domů pěšky po svých, mamka mě ale musela držet za ruku. Jeli jsme spolu do Kunratic do cukrárny objednat dortík a v pátek ho pojedeme vyzvednout. Venku je docela ošklivo, chvilku svítí sluníčko a chvilku prší. Tak ani nemůžu lézt na zahrádce, protože je tam mokro. Teď ve zprávách říkali, že mají v sobotu být intenzivní bouřky- to by nám narušilo naši oslavu. Tak uvidíme, co budou říkat zítra a kdyžtak bysme museli oslavu přesunout na neděli.

sobota 12.7.2008- oslava narozenin

Dneska je můj velký den. Mám oslavu mých prvních narozenin. Pozvala jsem babičky, dědečky, prababičky a tetičku Oli se strejdou Láďou. V půl jedenácté si jdu na chvilku schrupnout do postýlky a když se po jedenácté hodině probouzím, tak na zahrádce vidím spoustu lidí. A to už jde kolem mamka, vyndává mě z postýlky a jde se mnou na zahrádku. Všichni se se mnou pomazlili a pak mamka s babičkou zmizely v kuchyni a za chvilku přinesly dva narozeninové dorty. Zapálili svíčku, která hrála Happy Birthday a chtěli, abych ji sfoukla, mě to ale moc nezajímalo. Pak se všichni postupně zvedali a nosili mi zabalené dárečky. Dostala jsem spoustu pěkných věcí- kočárek na panenky, dvě panenky, penízky v obálce, talířek a hrneček s pejskem, šatičky s kloboučkem a háčkovanou čepičkou, hrací vláček "little people" a takovou krásnou malou medvídkovou židličku, kterou momentálně používám jako chodítko. Mamka se mi vtírla do oslavy a oslavila svoje třicetiny. A taky táta a teta Oli se mi vtírli do oslavy a slavili svoje svátky. Takže to byla taková velká oslava. Dělali jsme grilovačku (mě teda žádný grilovaný masíčko nedali!) a pak jsme pojídali dortíky. Dědové mi sestavovali židličku (a že se při tom pořádně zapotili -namontovali opěrátko obráceně :o) a já mezitím zkoušela nový kočárek a drandila s ním po zahrádce. Nakonec mě převlíkli do nových šatiček a já musela dělat modelku. Ale abych v tom nebyla sama, tak si teta Oli vzala klobouk a pózovali jsme spolu- podívejte se do galérky na fotky jak nám to spolu seklo. A to už byl večer a já se šla pomalu koupat a pak jsem unavená zalehla do postýlky a hnedka usnula. Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem měla pro všechny jedno překvapení- ve čtvrtek mi mamka s taťkou nechali píchnout ouška, tak jsem se dneska předvedla v nových náušničkách.

pondělí 14.7.2008

Pořád mi hnisají ouška, tak se mnou máma ráno jela za paní doktorkou na ušní, aby se mi na to podívali. Dali mi nějakou silnější mastičku a říkali, jestli to do tří dnů nezmizí, tak že mám asi alergii na zlato. Pak jedině ještě zkusit bílé zlato, nebo chirurgickou ocel a nebo platinu. Prý že jsem frajerka a nemůžu mít jen tak něco :o) Hned jak jsme se vrátili od doktorky, tak mamka sbalila tašky a vyrazili jsme do Malé Hraštice za mojí kamarádkou Verunkou. Tam budeme až do čtvrtka.

čtvrtek 17.7.2008

Ouška mi pořád hnisají, mamka mi je třikrát denně maže, ale nepomáhá to. Tak si ráno musíme sbalit věci a vyrazit domů a cestou koupit nové náušničky, naložit je do lihu a zítra zajet k paní doktorce, aby mi je vyměnili. Vůbec se mi domů ale nechce, u Verunky se mi moc líbí, má tam spoustu hezkých hraček. Dokonce má i svojí hernu. Mamka mi říkala, že až se přestěhujeme do Zaječic, tak taky budu mít svůj pokojíček se spoustou hraček. Taky jsme se spolu dívaly na pohádky- nejvíc se mi líbila znělka z Bořka stavitele a taky znělka z pohádky Shaun the sheep. Verunky tatínek nám vyrobil super vozítko. Verunka si sedla do proutěného košíku a on pod ní dal takový ten vozíček, který se používá pod květináč s kytkami. Verunka seděla v košíku a já jsem jí vozila po baráku, nakonec se mi teda trošku nepodařilo vybrat zatáčku a Verunku jsem vyklopila, ale naštěstí se nic nestalo a byla to strašná bžunda.

pátek 18.7.2008

Mamka se mnou zase jede na polikliniku na Chodov do ušního sanatoria. Já už to tam znám, vždycky se tam procházím po čekárně. Tentokrát tam byla taková hodná paní a pořád se na mě smála, říkala, že má doma stejně starého vnoučka. Pak vyšla paní sestřička a šly jsme s mamkou dovnitř. Tam si mě mamka posadila na klín, chytla mě ruce, sestřička mě chytila hlavičku a paní doktorka mi vyndala náušničky a dala mi tam ty nové. Já jsem u toho dost vyváděla, nelíbilo se mi jak mě pevně držej. Ale pak už to bylo dobrý a já frajerka odcházela v jiných náušničkách. Ale docela mě to mrzí, protože tamty náušničky se mi moc líbili, dostala jsem je od babičky Zdeničky když jsem se narodila. Tak je mamka schová, třeba budu mít jednou ségru, která je po mně zdědí (teda ještě si rozmyslím, jestli jí je dám). Odpoledne uteklo strašně rychle, byli jsme na návštěvě u Léni, která uvařila moc dobrý obídek. Těšila jsem se na Aničku, ale byla zrovna u babičky, tak jsem si tam aspoň pohrála s jejíma hračkama. Od Léni jsem šla domů celou cestu sama po svých, vezla jsem si s sebou kočárek a občas jsem mamce dokonce i utekla. Párkrát se mi kočárek podsmekl a já chytila zajíce, ale to časem vypiluju. No a večer slyším klíče v zámku a vidím tátu! Od pondělka jsem ho neviděla, byl na služební cestě v Německu.

sobota 26.7.- sobota 2.8.2008
dovolená v Bartošovicích

V sobotu ráno jsme naložili tašky, kočár a samozřejmě i můj kočárek na panenky a vyrazili jsme směr Kolín. Tam jsme nabrali babičku Danu a babiku a zamířili jsme do Orlických hor. Cesta teda byla pořádně dlouhá- začalo to sjezdem z Hradecké dálnice, kde byla neskutečně dlouhá kolona. Pak to pokračovalo špatně značenou objížďkou v Hradci, pořád jsme jeli a jeli a jeli až jsme se najednou ocitli v Litomyšli- místo na sever jsme si to mířili na jih. Kolem čtvrté hodiny jsme se konečně dokrmáceli do Bartošovic. V autě už mě to nebavilo, ještě že vedle mě seděla babička, která mi pořád podávala nějaké hračky. V Bartošovicích jsme byli ubytovaný v penzionu Anna, měli jsme tam dva apartmány. V jednom jsme byli my a ve druhém teta Dáda s Jardou, s Márou, Honzíkem a taky pejskem Patynkou. Penzion byl moc pěkně zařízený, majitelé byli přijemní a ochotní. Ráno jsme chodili na dobré snídaně (teda spíš všichni ostatní chodili na dobré snídaně- mně posadili do stoličky a dávali mi žužlat chleba). Přes den jsme byli skoro pořád venku. Počasí nám vyšlo moc pěkně, tak jsme jezdili na výlety. Byli jsme na Zemské bráně, na koupališti v Žamberku s neskutečně ledovou vodou, na výletě v Rychnově, v lese na borůvkách a nebo jen tak za penzionem na louce u řeky. Naučila jsem se tam novou věc- vyplazovat jazyk :o)) Týden utekl jako voda a už jsme zase zpátky ve Vestci. Zatímco jsme byli pryč, tak nám bagr vykopal základy na baráček. Tak jsme to tam jeli s mamkou hnedka v neděli okouknout. Taťka založil stavební deníček s fotkama- odkaz je na hlavní stránce- tak tam můžete sledovat, jak nám to roste.
Teď ani nevím, jestli jsem ti deníčku psala, že už sama chodím- už je to tak 14 dní, takže to není žádná novina, teď už to jen vypilovávám, ale držkopády jsou pořád ještě na denním pořádku.

středa 13.8. 2008

Dneska k nám přijela babička Dana s dědou a udělali jsme si výlet do pražské zoo. Usnula jsem v autě chvilku před tím než jsme zaparkovali, tak mě mamka přendala do kočárku a já spala dál a probudila jsem se až u bizonů. Nechtělo se mi být v kočárku, tak jsem tam chodila po svých. Viděli jsme spoustu zvířátek, ale mě se nejvíc líbili kačenky. Volala jsem na ně: KÁ, KÁ, KA.  Cestou ze zoo jsme se pak stavili doma pro věci a jeli jsme k babičce a dědovi do Kolína. Tam jsem pěkně proháněla kočku Natalu, ale ona mě pořád utíkala.

sobota 16.8.2008

Venku je ošklivo, teploměr ukazuje jen 8 stupňů a prší a prší. Mamka mě oblíká, táta pak nakládá do kočáru, připoutává do auta a vyrážíme na Zbraslav pro botky. Mám totiž jenom sandálky a ty do deště moc nejsou. Paní prodavačka nám ukázala asi čtvery botičky, dvoje z nich byli capáčky a dvoje už pořádný boty. Tak mě mamka zkusila ty pořádný boty, hned jsem se v nich rozběhla po prodejně, že mě táta skoro ani nestačil chytit. Máma se mě smála, že jsem jak kocour v botách. Takže teď už může začít podzim, už mám boty :o) To byla jen sranda, mě se líbí léto, vždyť jsem se zatím koupala v bazénku jen párkrát, tak doufám, že ještě nějaký teplo bude. Cestou z obchodu jsme ještě jeli nakoupit a při té příležitosti jsme se stavili v kuchyňském studiu a tam strávili asi 3 hodiny. Mamka si tam vyhlídla nějakou kuchyň a tak jí to tam ta paní malovala a pořád někam odbíhali a kreslili a škrtali a gumovali a překreslovali a já už nevěděla jak tu mámu odtamtud dostat, tak jsem si lehla na zem a bouchala hlavou o podlahu. Už jsem tam totiž s taťkou prošla všechny kuchyně, oblízala jim všechny trouby, otevřela všechny šuplíčky, zkontrolovala všechny skříňky, takže mě to tam už nebavilo. Dokonce tam v té jedné kuchyni vařili, tak jsem dostala vařenou mrkvičku. Tím mě ale vůbec neuplatili, byla jsem ráda, když už jsme konečně šli pryč. Zítra jedeme na týden s taťkou a mamkou na dovču na Vysočinu, tak už se moc těším.
Jo a když se mě zeptáte kde mám pupík, tak vám ho ukážu :o) Možná :o) A taky umím dávat pusinky, ale jen někomu.

neděle 17.8.2008- neděle 24.8.2008
dovolená na Vysočině

Táta nese už asi desátou tašku do auta a konečně si taky vzpomněli na mně. Jako vždy -máme věcí, jako když se stěhujeme. Nasedáme do auta a vyrážíme do Hartmanic. Cestou ještě zastavujeme v Zaječicích mrknout jak jde stavba a pak pokračujeme po dálnici až na Vysočinu. Cestou zastavujeme na obídek a já mezitím prozkoumávám prostory restaurace. Měli tam dětské hřiště s houpačkou a klouzačkou, takže jsem měla o zábavu postaráno (a máma s tátou taky). V autě mě to nebavilo, ještě že mi naši pustili alespoň moje oblíbené písničky. Pak jsme přijeli k penzionku a já měla radost, že můžu běhat. Naši chatku ještě uklízeli, tak jsem měla dost času tam prozkoumat okolí. Před penzionem byli dva venkovní bazénky a spousta vyřezávaných figurek. Nejvíc se mi líbili ptáčkové, říkala jsem jim KA, KA (jako kačenka). Na dvorku tam měli takové pódium, kde byli houpací koníci, prase a divočák. Všude bylo spousta dětí. Celý penzion totiž měla rezervovaný nějaká cestovka, která organizovala pobyt pro děti. Jak jsme se tam s mamkou houpaly na divočákovi, tak někdo povídá- "to není možný, ta Lucinka vám tak rychle roste"- tak se mamka otočí a koho nevidí- dvě známé tváře z bazénu kam chodíme v Praze plavat. Pak pro nás přišla paní majitelka, že naše chatka je už uklizená, tak se jdeme ubytovat. Táta sundává kola z auta ze zahrádky, vynáší jednu tašku, druhou tašku...desátou tašku a samozřejmě mi nese i můj polštářek. Přišli jsme do chatky a máma hledá kuchyňku, ale nachází jen malinkou ledničku a mikrovlnku. Takže zásobu těstovin a polévek ani nevybaluje z tašky, ani kafe si prý nebudou mít do čeho uvařit. Mezitím co naši vybalovali, tak jsem prozkoumala celou chatku- dole záchod, koupelna se sprcháčem, obýváček a nahoře dvě malé ložničky. To už je ale šest hodin a je čas večeře. Máma s tátou mě nakládají do kočárku a jdeme obhlídnout místní jídelnu. Naši dostávají smažený květák a rozpis jídelníčku, aby si dopředu vybrali večeře na celý týden. Mě dali jen křupínky, že mi prý pak v chatce udělají kašičku. Tak jsem tam okoukla všechny ostatní děti. Zkamarádila jsem se tam s Amálkou, který už bylo sedm a která měla stejně starou ségru Stázičku jako jsem já. Tak si tam Amálka se mnou hezky hrála. Stázička tam byla taky, ale ta se o mně nezajímala. Večer jsem byla utahaná jako kotě, tak jen co mě naši dali do postýlky, tak jsem zavřela oči a spala až do rána. Ráno jsem vstávala okolo sedmé hodiny a na osmou jsme měli připravenou snídani. Po snídani jsme vždycky někam vyráželi na výlet. První den jsme si udělali výlet do westernového městečka v Boskovicích a cestou se stavili v supermarketu, kde si naši koupili hrníčky, aby se měli do čeho udělat kafe :o) V Boskovicích se mi nejvíc líbili kozy, který jsem si hladila přes plot. Zrovna v pondělí byl zavírací den (nebyly tam žádné akce), ale areál byl otevřený, tak tam alespoň nebylo tolik lidí. Měla jsem samozřejmě s sebou svůj polštářek a tak jsem mohla dělat hají, kdy se mi zachtělo-když jsem si tam tak sama ťapkala a pak mě už boleli nožičky, tak jsem prostě udělala hají a na chvilku si odpočinula a to že jsem ležela na prašný pískový cestě mě vůbec nevadilo. Další den jsme se jeli podívat do rodného města Bohuslava Martinů- do Poličky. Bylo to moc pěkné městečko, obehnané hradbami. Celé jsme ho prochodili a nakonec si dali dobrý obídek. Další dny jsme vyráželi na výlety na kolech po okolí a také jsme se byli podívat na hradě Svojanov. Skoro každý den odpoledne jsme ještě skákli na chvilku do bazénu. Tam jsme se všichni společně vyblbli, hrála jsem si tam s míčkama, vozila se v taxíku, lezla po plavacích deskách a taky jsem se potápěla. Týden utekl jako voda a v neděli ráno jsme jeli domů.

čtvrtek 4.9.2008

"Ňam, ňam" říkám a ukazuju mámě prokousnutou tubičku ibuprofenové mastičky. Našla jsem ji u taťky na nočním stolečku a řádně jsem jí ochutnala, ale moc dobrá teda nebyla. Pak jsem v koupelně objevila skleněný svícínek z ikei a jak jsem si ho nesla do kuchyně, tak mě spadl na dlažbu a rozbil se a vyštípnul kus dlaždice. No a taky jsem našla na stolečku propisku, kterou jsem rozmontovala a málem snědla pružinku- mamka jí pak naštěstí našla v postýlce- měla jsem jí asi půl hodiny v pusince a pak jí vyplivla, mamka už si myslela, že jsem jí snědla. Ale jinak jsem hodná holčička :o) Dneska jsme byli po prázdninové pauze poprvé plavat- nebojte, neutopila jsem se. Dokonce jsem ani nezapomněla potápění, pěkně jsem tam řádila.

pátek 19.9.2008

Ráno se probouzím okolo sedmé hodiny. Chvilku si hraju v postýlce a pak pořvávám na mámu. Trvá to tak 20 min, než se mi podaří mámu dostat z postele. Cucnu si od ní trošku mlíčka a pak mě odnáší do koupelny, kde mě svléká z pyžámka a převléká do domácího úborku. Pak mi ještě ohřeje trošku mlíčka, já ho popadnu a jdu se nakrmit. Mlíčko vypito-to byla mňamka. Tak a teď konečně můžu začít řádit. Jdu do tátova nočního stolku. Včera už to nevydržel a přelepil šuplíky izolepou, jenže já jsem šikovná a umím to otevřít i tak. V šuplíku má táta tužky, které mají na konci gumu a tu moc ráda ochutnávám. Má tam taky hrací karty- otevírám krabičku, beru do ruky balíček karet a vyhazuju ho nad sebe. To je super, to se mi líbí, přehrabuju se v kartách a ručičkama je šoupu pod postel, pod noční stolek a pár jich taky nesu do koupelny. Á, copak to tady vidím, vedle záchodu je nějaká štětka- k čemu je asi tak dobrá? To už zakročila máma a bere mi jí z rukou, proč? Tak se vydávám do kuchyně. Táta včera zalepil špajzku, ale já přišla na to, jak se tam dostat. Objevuji misku s bramborama - jééé, ty se hezky kutálejí. Obrátím misku vzhůru nohama a následuju bramboru, která se kutálí až do obýváku. Zkouším do ní kousnout, ale je tvrdá a není moc dobrá. Tak jdu do skříňky, kde jsem objevila kromě jiného i dětské vidličky- tou by mohlo jít píchnout do té brambory. Hmm, tak nejde, brambora je tvrdá jak kámen. A co to vidim- máma otevírá myčku! Rychle! Musím to stihnout dřív, než ji máma schválně předemnou zavře. Jo, dobrý, máma tam dává špinavé hrníčky z kterých ještě kape kafe a já toho využívám a stoupám si na dvířka a prozkoumávám myčku zevnitř. Něco na mě kape. Máma se zlobí, proč? Když teda nemůžu do myčky, tak otevírám skříňku vedle a tam je spousta kuchařek. Nejvíc se mi líbí mámin sešitek, kde je spousta papírku s receptama a obrázkama. Všechny je vysypu a náležitě pomuchlám. Slyším mámin křik, tak zdrhám. Zatímco si máma rovná recepty zpátky do sešitku, tak otevírám skříňku s mísama. Nacházim tam taky krabici s ručním mixérem, tak ji vyndavám a prozkoumávám obsah. Beru do ruky takovou kovovou část s nožem a už zase slyším mámin jekot- proč na mě pořád řve? Popadla mě a nese mě do ložnice. Super, tam nacházím takovou kartičku, kde je panáček a je tam napsáno "joker", tak jí beru do ruky a zkouším jak moc se dá zmačnout. Jéé, máma otevírá moji skříň s oblečkama - rychle tam! Ve spodní části má máma košíček s krémama, tyčinkama do uší a ubrouskama a to já mám strašně ráda. Rozhazuju krémíky po pokoji. Jéé, máma nechala pootevřenou jejich velkou skříň. Otevírám šuplík a vytahuju tátovy trencle a nesu je ke dveřím. Pak se vracím, otevírám šuplík s mamky podprdama, jednu popadnu a nesu k oknu. Máma povídá, že jedeme nakoupit, ať jdu k ní, že mě oblíkne. Ale to mě se nechce, ať si mě mamka chytí, když si vymyslela takovou kravinu. Tak se chvilku honíme, ale mamka vždycky nakonec vyhraje.

neděle 5.10.2008

Před chvilkou jsme se vrátili ze Sezimova Ústí. Jeli jsme tam na víkend za babičkou a dědou. V sobotu po obědě jsme šli všichni na procházku na Kozí Hrádek. V neděli jsme se byli projít po Ústí, nejvíc se mi líbilo na náměstí u fontány. Babička s dědou mají dva morčáky- Ferďáky, tak jsem jim nosila dobrůtky- piškůtky, hroznové víno a nejvíc jim chutnaly pampeliškové listy. Zítra jedu k panu doktorovi na očkování (zarděnky, spalničky, příušnice, neštovice), tak se na to musím pořádně vyspat, ale ještě se podívám na večerníček, dávají Dášeňku.

úterý 28.10.2008

Deníčku, já tě strašně zanedbávám. Ale já teď vůbec nemám čas, pořád mám co na práci. Tak to jen rychle shrnu. Minulý týden jsem byla poprvé u paní zubařky a ani to nebolelo. Mamka si se mnou sedla na křeslo, říkaly mi ať otevřu pusu, já nechtěla, ale i tak mě paní doktorka pochválila a dala mi za odměnu plastový kelímek. Zoubků mám pořád jen 6 (dva dole a čtyři nahoře), ale prý si s tím nemáme lámat hlavu, však oni narostou. Cucat paleček jsem si nepřestala a ani jen tak nepřestanu, prostě mě to baví. Sice už ho mám celej ožužlanej, ale to je mi jedno. A co ráda dělám? Blbosti. Jako třeba točí točí, ráda chodim pozadu, ukazuju jak jsem veliká, šplhám do výšin, vytahávám všechno ze šuplíků a taky jsem se naučila uklízet- když se najím, tak odnesu špinavý ubrousek vyhodit do odpaďáku. Občas tam teda k tomu i něco přihodím, třeba vařečku- tou to tam v tom koši nejprve zamíchám a pak jí tam hodím. Takže až někoho z vás pozve mamka na oběd, tak si zkontrolujte čím mamka ten oběd míchá :o) A co už umím říct? Nejoblíbenější je asi: Mamí, mamí. Pak následuje TÁTA, ŇAMI, TADY, PAPAT, PÁPÁ, PIPI, HAF, ČIČI (to má dva významy- jeden čiči jako kočka a druhý má být SVÍTÍ), KOKO (to je buď slepička a nebo taky vajíčko), BÚ (to je kravička, ale taky i ovečka) a asi moje nejoblíbenější je ŤAP, ŤAP,ŤAPÍ - to jsou ty slova z Chňapíka. A ještě se musím pochlubit, doslala jsem od našich mobila- funkčního. Mám dokonce i svoji SIM kartu, takže mi můžete i zavolat. Mamka si totiž koupila novej, protože tamten jsem jí poškrábala a upustila na zem, že se jí porouchal display. Takže mi ten její původní dala, abych si mohla pouštět chňapíka a gumy méďu. Tak kdybyste mi chtěli zavolat, tak si řekněte o číslo. Nevím teda, jestli to budu umět zvednout, ale volat už umim. Nemůžu se ale pořád nikomu dovolat, furt mi to tam říká: VOLANÉ ČÍSLO NEEXISTUJE, tak nevím co dělám blbě.

úterý 11.11.2008 - jak jsem nakupovala boty

Martin na bílém koni sice nepřijel, ale zima tu bude určitě co nevidět. Proto jsme se s mamkou vydaly na Chodov pořídit nějaké zimní botky. Nejdříve jsme nakoukly do Humaniku, prodraly jsme se s kočárkem úzkýma uličkama až k dětským botkám. Tam jsem odzkoušela jedny super botky, ale protože stály spoustu peněz, tak jsme to šly omrknout ještě k Deichmanovi. Zamířili jsme rovnou do dětského oddělení a mamka už šla najisto, měla tam vyhlídnuté takové vínové sněhulky. Sundala mi moje botky a nazula mi sněhulky ve velikosti 22, vyndala mě z kočárku a chtěla, abych se v nich prošla. A to se mi líbilo. Sice jsem byla trošku jako kocour v botech, ale to mi nevadilo, v dáli jsem zahlídla zrcadlo, tak jsem nabrala směr a utíkala k němu. V zrcadle bylo "mimi", tak jsem se s ním chvilku pusinkovala a to už ke mně přiběhla mamka a odnesla mě zpátky na základnu ke kočárku. Sundala mě botu a pokoušela se z ní vyndat vložku, aby mě poměřila nohu. Ale přece nebudu sedět na místě a tak si to s tou jednou botou pelášim k zrcadlu. Mamka na mě něco křičí, pak si sundává kabát a běží za mnou, zase mě někam nese. Tak prý 22 je docela velká. Tak mi sundává i tu druhou botu a oblíká č.21. Já je jdu zase odzkoušet- ááá, v nich už se chodí lépe. Rozbíhám se do pánského oddělení a cestou se mi zalíbila nějaká vystavená bota, tak jsem si jí vzala. Slyším mámu, jak na mě volá, tak zavískám a běžím ještě dál. Je tam spousta uliček a tak hraju s mamkou na schovku, je to děsná legrace. Máma mě zase nese zpátky na základnu i s tou pánskou botou. Teď sundává bundičku i mně. Zatímco já se tahám o tu pánskou botu s nějakým chlapečkem, který mi jí chce vzít, tak mamka vyndává vložku ze sněhulek 21 a zároveň z mých starých botiček, aby je poměřila. Pořád to poměřuje, kroutí hlavou a neví, které má vzít, ale nakonec bere ty menší. Protože mě prý už nechce honit, tak mě nakládá do kočárku, na kterým ale je kabát, bundička, taška, kabelka, krabice s botama a mezí tím vším sedím já. U pokladny se mi už nechce sedět, tak si stoupám a chci skočit ven. Máma mě jednou rukou drží, druhou vytahuje peníze z peněženky, něco říká paní prodavačce a mezitím křičí na mně. Venku před obchodem vyndává všechny ty krámy z kočárku ven a připoutává mě - a mám po srandě :o(  Dneska večer jsme se vydali na plavání, přijedeme tam a paní na nás kouká jak na zjevení, co tam děláme, že jim prý praskly stoupačky a jakto že jsme nedostali smsku, že se plavání ruší. Tak to bylo naše dnešní výletování. Zítra jedeme do Dejvic za tetou Oli- teda uvidíme, jestli tam trefíme.

středa 19.11.2008

Dneska mi mamka v puse objevila tři nové zoubky- klubou se mi stoličky!

úterý 9.12.2008

Dnes jsem byla poprvé u kadeřníka. Ráno v půl deváté se pro nás zastavila Anička, přimontovali jsme autosedačku a společně jsme vyrazili směr Smíchov. Trošku jsme uvízli v zácpě a přijeli jsme pozdě. Další problém byl parkování, všude plno a nakonec jsme našli jedno místečko na kraji u křižovatky. Tak jsme konečně s půl hodinovým zpožděním dorazili k paní kadeřnici. Nejdřív šla na řadu mamka, protože má největší háro. Pak teta Lenka, pak Anička a nakonec já. A jak tam tak paní kadeřnice barvila Lence hlavu, tak se podívá z okna a říká- holky, teď odtahovka veze nějaký stříbrný auto, není to náhodou to vaše? Tak mamka vyběhla rychle do vedlejší uličky, kde jsme parkovali - a auto nikde! Ty parchanti nám ho odtáhli! Naštěstí v kadeřnictví byl jeden zákazník zachránce, který odvezl Lenku pro auto, tak jsme do něj rychle všichni naskákali a upalovali domů. To už byli asi čtyři hodiny a my jsme potřebovali být ve třičtvrtě na pět na plavání a neměli jsme ani sbalené věci. Teta Lenka nás ale zachránila, šlápla na to, vybrala tu správnou cestu bez kolony, hodila mamku domů, která doma bleskově popadla plavky a ručníky a hodila nás až na plavání. Bylo už skoro třičtvrtě na pět a my teprve vyjížděli z Vestce. Já jsem mezitím celou cestu od kadeřnice až na plavání prospala. Takže mě nakonec museli budit a to jsem teda byla trošku naštvaná. Teta Lenka mě vzala do náruče, mamka vzala autosedačku, tašku s plavkama, tašku s věcma od kadeřníka, kabelku a běželi jsme na plavčo. Nakonec jsme to přeci jen stihli a já mohla dovádět v bazéně. Asi po deseti minutách se objevil ve dveřích táta, tak jsem mu předvedla, jak umím skákat do vody. Chvilku jsem si ještě hrála v herničce s ostatníma dětma, pak jsme jeli domů, tam jsem dostala kaši, mlíčko a šla spát.
Ještě se vám pochlubím, jak s taťkou při přebalování procvičujeme slovní zásobu. Můj slovní repertoár je následující - MÁMA, TÁTA, DĚDA, BABI, TETA, DEJDA (je strejda), POTÁ (je polštář), BALÓN a pak když mi řekne táta Pejsek- já řeknu HAF, kočička- ČIČI, ptáček- PIPI, kačenka- KAKAKA, slepička- KOKO, auto- BRRRM, kráva- BÚ, ovečka- taky BÚ, hodiny- TIK TAK....

středa 24.12.2008

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí.... Taťka s mamkou říkají, jestli budu hodná, tak večer příjde Ježíšek a přinese mi dárečky. Už se nemůžu dočkat. Dopoledne taťka přinesl stromeček a já jsem ho společně s mamkou zdobila. Máma přinesla spoustu zlatých koulí, tak jsem je vyndávala z krabiček a podávala mamce, aby je pověsila na stromeček. Taky jsem jich pár ze stromečku sundala, abych odzkoušela jestli se s nima dá dělat Hop a abych viděla jak se hezky kutálejí. Taťka mezitím v kuchyni připravoval kapříka. K obědu jsem sice nedostala kapříka, ale měla jsem taky rybu- pangase a k tomu bramborový salát. Doma to pěkně vonělo vánocema, v televizi běžely pohádky, na stole dobré cukroví - jen ten sníh za oknama chyběl. Po obídku jsem si šla na chvilku schrupnout a vstávala asi okolo třetí hodiny. Pak mě mamka s taťkou oblíkli a šli jsme se na chvilku projít ven. Venku všude krásně svítily světýlka a za oknama byly vidět nazdobené stromečky. Když jsme se vrátili domů, tak mě mamka šla převléknout do šatiček a taťka mezitím osmažil kapříka. Nejdříve jsme si všichni dali rybí polévku- ta mi moc chutnala. Já jsem pak dostala pangase se salátem a naši si pochutnávali na kapříku- mě dali pár kousků ochutnat a byl moc dobrý. Mě to ale už nebavilo-chtěla jsem už dostat ty dárečky- tak jsem začala vyhazovat salát z talíře na zem. A to se mamka rychle zvedla. Pak mě teda ze židličky osvobodili a šli jsme s taťkou do koupelny, aby mě přebalil. Najednou slyšíme zvoneček. Co to bylo, že by Ježíšek? Tak jsme se šli podívat. Všude byla tma, jenom stromeček svítil. Nejdřív jsem se tam vydala sama, ale pak jsem se vrátila pro taťku, aby šel se mnou. Byla tam spousta dárečků. Tak jsem se pustila do rozbalování, strašně mě bavilo trhat papír, pomáhala jsem rozbalovat i mamce a taťkovi. A co jsem dostala? Spoustu věcí - 2 knížky s Krtečkem, Karlovarský porcelán s Krtečkem, kufříček- hádejte jaký (ano, s Krtečkem), dřevěnou skládačku s medvídkama, knížku z piánkem, dřevěné zvířátkové puzzle, hrací mašinku Tomáše, vřískající opici a miminko, které brečí a vydává různé zvuky. Nevěděla jsem s čím si mám hrát dřív, všechno bylo moc pěkný. Před osmou hodinou už se mi ale chtělo spát, tam mě naši dali do postýlky, já zavřela oči a během pár minut jsem měla půlnoc.

čtvrtek 25.12.2008

Ráno se probouzíme a všude je plno papírů a plno nových hraček. Zatímco já je všechny zkouším, jestli řádně fungujou, tak naši vyndávají ze skříně tašky a pakují věci, protože pojedeme na pár dní k babičkám do Kolína. Nejdříve jedeme k babičce Zdeničce a tam prý Ježíšek pro mě zapomněl ještě pár dárečků. Tak je jdu hnedka rozbalit. Tam mi Ježíšek nechal želvu vkládačku, dvě knížky, hračky do vody, háčkovaný šáteček na krk, šampón a sprcháč- jako správná ženská potřebuju i kosmetiku!
V Kolíně jsme byli až do pondělka. Moc se mi tam líbilo, s babičkama a dědama byla děsná sranda.

čtvrtek 8.1.2009

Dnes jsem byla u paní doktorky na 1,5 roční kontrole. Za půl roku jsem přibrala skoro 2 kila a vyrostla skoro o 10 cm. Očkování jsem nedostala, protože nejsou vakcíny. Tak mě to čeká zhruba za 14 dní. Venku jsou pěkné mrazy, v noci je i minus 20. Ale hlavní je, že je sníh, proto můžu chodit sáňkovat, dneska jsem byla s babičkou a dědou.

úterý 27.1.2009

Minulý týden jsem byla nemocná, měla jsem 39, rýmu a kašel. Ale teď už je to dobrý, už jen smrkám. Teda spíš nesmrkám, ale odsávám si rýmu vysavačem. To mě docela baví, mamka zapne vysavač a já si dám odsávačku do nosu a odsávám. Ale pak se toho chopí mamka, aby to prý udělala pořádně a to už se mi nelíbí. Taky mě stříká do nosu mořskou vodu- to je taky fujtajbl, ale pomáhá. A protože jsem teď musela být doma, tak jsem se začala dívat na "dývídíčka". Nejvíc se mi líbí krteček. A teď vám napíšu něco z mých nových slovíček: DÝVÍDÝ, JO? (= rychle mi zapni dívídíčko), KRKEK (=krtek), KONEN (=konec), PRT (to když řeknu, tak se všichni smějou), KOČÁN (=kočár), KÁLIK (=králik), MYŠ (=myš nebo taky medvěd), DE JE? (=kde je?), PIHA, PÍNA (=plína), PIČ (=pryč), HOPITY (=chci opici. Správnou výslovnost ještě musím dopilovat), PÁ (=panáček, večerníček), BÁSÍ (=vlasy), OČI, UŠI, KONYNY (=konvice), BANÁN, MIMI (=já a nebo taky přesnídávka s obrázkem miminka) a určitě další slova, ale teď už si nemůžu vzpomenout. Zítra jedeme za babičkama do Kolína. Mamka jede ve čtvrtek k zubaři do Hradce, tak budu celý den s babičkou.

středa 11.2.2009

Dneska jsem dostala dva ďobance do zadečku- hexavakcínu a prevenar. Malinko jsem si zabrečela, ale pak mi dal pan doktor lízátko a hned to přestalo bolet. Tak jsem se postavila k míse s lízátkama a  řekla jsem mu "DALŠÍ" a on se smál, že prý jedno mi stačí. Ale aby mi to nebylo líto, tak otevřel šuplíček a dal mi obrázek kočičky. Cestou domů mamka zavolala Léně a Aničce a domluvily jsme se, že půjdeme na obídek do Siesty. S Aničkou jsme měly jeden talíř- mámy nám objednaly kuřecí medailonky s bramborama- celkem jsme si pošmákly a nakonec jsem to zapila pivem- bohužel jen nealkoholickým, ale i tak mi moc chutnalo. No a na závěr jsem si pořídila jednu fialovou bouli na čele- takovej malej držkopád ze židle. Odpoledne jsem spala asi dvě hodinky, pak jsem se chvilku dívala na krtka, pověsily jsme s mamkou prádlo, přemístila jsem tříděné odpadky do klasickýho odpaďáku, vyštrachala jsem pár zásuvek a pak už přišel taťka. Ten mě vykoupal, mamka mě dala kaši, mlíčko a siroupek Ibalgin, protože jsem měla po těch ďobancích horečku. Zítra přijede babička Zdenička a bude mě hlídat, mamka jede na kontrolu k doktorovi a tam to bude nadlouho.

pondělí 30.3.2009

Deníčku, deníčku - já vím, poslední dobou tě nějak zanedbávám, jenže čas letí jako voda, od rána do večera jsem plná energie, vysaju ji i z mamky a taťky a oni pak večer jen padnou :o) Ba né, oni sedí do noci u počítače (zatímco já sladce spinkám) a vybírají věci do baráčku. Dneska měl taťka dovolenou, tak jsme se byli všichni společně podívat na dveře, pak na podlahy, potom jsme sjeli nakoupit jídlo, táta zajel ještě na baráček a odpoledne jsme ještě jeli koupit nový kočárek- golfky. Na procházce bez kočáru se chci pořád nosit a když jsme s kočárem, tak chci pořád nahoru a dolu, tak mamka říkala, že pořídí golfky, ať si tam nasedám sama- do toho sporťáku totiž sama nevylezu. A hlavně jsou lehoučký a skladný, takže velkej kočár asi brzo zazimujeme.
Za poslední týden mám jednu novinu- Už vím, jak se jmenuju - "LUCKA SOPOLÁLA" - Hezké příjmení, že? :o)) A taky umím anglicky- třeba HONEY, HONEY (hany, hany)- to je píšnička od Abby, kterou si pořád pouštím. A na internetu mi mamka pouští různé videa- třeba Mňam, mňam Bobík, nebo prdící opici, nebo hrocha Stenliho. Dneska jsem si prohlížela knížku se zvířátkama a nemohla jsem najít, kde má slepice uši. "KDE SOU?" tak povíte mi to někdo?
Jinak pořád mi naši nadávají, že si cucám paleček. Dokonce jsem teď už přidala i druhou ruku (až do minulého týdne jsem cucala jenom levej). Občas mi ho i zalepí náplastí, jako že mám bebíčko, ale já si jí stejně hnedka ukoušu dolů. Taky mamka zkoušela třeba sůl-ale to mi nevadí. A taky na mě pořád křičí. že si máchám ruce v záchodě a strkám je do pusy. Když mě se to cachtání tááák líbí.
Zítra pojedeme s Aničkou na výlet kupovat botičky. Od čtvrtka prý má být hezky a já mám jen boty s kožichem. Budu potřebovat taky nějaký tenisky na motorku- ty prý ale určitě brzo prodřu. Mamka mi objednala takové odrážedlo motorku, teď někdy by mělo přijít- tak pak budeme s Aničkou drandit po Vestci a ujíždět maminám - aspoň trochu proženou ty svoje špeky :o)))
V pátek mi přišel dopis od tety Oli z Anglie- takovej moc hezkej pejsek. Teto, děkuju, ale koukej radši brzo přijet, ať si tě taky užiju!!!!!
A teď něco pro zasmání - Víte co udělá blondýna, když jí vyroste na bradavce chlup? Koupí si o chlup větší podprsenku. :o))

úterý 19.5.2009 - bráška nebo ségra?

Deníčku, tak si představ, že asi budu mít brášku nebo ségru. Dneska odpoledne jsem jela s našima do Modřan, kde pan doktor přejížděl mamce po bříšku a na zdi měl takovou televizi a říkal, ať se podívám na miminko. Já jsem tam teda žádný miminko neviděla, mě se spíš líbil ten přístroj, kterým mamce jezdili po břiše. Nakonec jsem si na to lehátko taky lehla, ale žádný miminko v bříšku u mně nenašli. Takže koncem listopadu už nás asi bude o jednoho víc.

pátek 29.5.2009- bydlíme dočasně v Kolíně

Milý deníčku, tak už nepíšu z Vestce, ale z Kolína. Minulý víkend jsme se přestěhovali. V pátek mi mamka zabalila tašku, vzala mě k panu doktorovi na očkování a pak jsme rovnou odtamtud jeli do Kolína k babičce. Mamka nabrala dědu Vendu a jeli zpátky do Vestce pakovat věci. V sobotu ráno táta s dědou rozmontovali nábytek a vezli ho do Kolína do garáže. Mamka mezitím pakovala věci do krabic, které pak večer táta s dědou odvezli do Zaječic. No a v neděli se naložilo poslední auto s krabicema a taškama, které se vezly do Kolína k babičce. V neděli to tam mamka ještě trochu poklidila a navečír naši předali klíče a jeli za mnou do Kolína.

sobota 17.10.2009 jsme se přestěhovali do nového domečku do Zaječic, který postavila mamka s taťkou. Je to tady super, mám vlastní pokojíček a taky tady jezdím na kole, což je super, protože ve Vestci to nešlo. Tak zatím ahoj, brzy se ozvu a budu pokračovat v mém deníčku, protože jsem ho teď dlouho zanedbávala. V nejbližších dnech bude také zprovozněna fotogalerie, čekáme na zprovoznění internetu